Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Tuvalet Eğitimi Ürünleri Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   alıştırma külotu  |  klozet adaptörü  |  oturak  |  lazımlık  |  yatak koruyucular

Her insan, tuvalet eğitimi ile ilgili bir dönem geçirmiştir. İlk 3-4 yıl boyunca bebeğinizi mutlu ve sağlıklı tutabilmek için ihtiyaç duyacağınız klozet adaptöründen, yatak koruyuculara; alıştırma külodundan, oturaklara kadar pek çok malzemeyi GittiGidiyor'un Tuvalet Eğitimi kategorisinde bulabilirsiniz.

 • Tuvalet Eğitimine Hazır Olun

 • Tuvalet Eğitimi ile İlgili Ürünleri Keşfedin

 • Tuvalet Eğitimi Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

 • Tuvalet Eğitimi Ürünlerini Güvenle Alın

Tuvalet Eğitimine Hazır Olun

Her çocuk farklı hızda büyür ve size tuvalet eğitiminin ne zaman başlayacağının işaretini verir. Çocuklar genellikle 2 ile 4 yaşları arasında tuvaletlerinin geldiğini söylemeye başlarlar.

Çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olup olmadığını anlayın

Çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olup olmadığına dair bazı işaretler vardır, işte bunlardan bazıları:

 • Saatlerce bezini ıslatmaz, kuru kalır (Bu boşaltım kaslarının geliştiğinin işaretidir).
 • Basit hareketlerle kendi pantolonunu kaldırıp indirebilir.
 • Hareketleriyle tuvaletinin geldiğini belli eder.
 • Kaka, çiş gibi kelimeleri kullanır ve yine tuvaletinin geldiğini belli edecek hareketler yapar.
 • Anne ve babasının tuvalet alışkanlıklarına ilgi duyduğunu gösterir.

Tuvalet eğitimine başlıyoruz

Hazır olduğunuz zaman, bir oturağa / lazımlığa ve alıştırma külotuna ihtiyacınız olacak. Çocuğunuzun hoşuna gidebilecek renklerde ve desenlerde farklı oturaklar bulmanız mümkün. Oturaklarda aramanız gereken ilk özellik rahat oturulabilir olması ve altında tuvalete dökebilmek için çıkabilen bir kovası olmasıdır. Çocuğunuz oturakta tuvaletini yapmaya başlayınca ona uygun boyutlarda bir klozet oturağı alabilirsiniz.

Tuvalet eğitiminiz başarılı gidiyorsa çocuğunuza alıştırma külotu almanın tam zamanıdır. Bu pantolonları çocuğunuzun giyip çıkartması çok kolaydır. Bu pantolonlar ıslaklığı emer ve yolculuk ve günlük kullanım için uygundur. Alıştırma külotları tuvalet eğitimine de yardımcı olur, çünkü pantolondaki ıslaklık çocuğu rahatsız eder ve tuvalete gitmek istemesine neden olur.

Tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken hususlar

Tuvalet eğitimi zorunlu bir eğitimdir. İlk kez anne baba olan ebeveynler için tavsiyemiz, sabırlı olmaları ve her şeyin zamanla yerli yerine oturacağını bilmeleridir. İşte size birkaç ipucu daha:

 • Sakın acele etmeyin ve çocuğunuzu diğer çocuklarla kıyaslamayın:

  Tuvalet eğitiminde her çocuğun kendine göre bir zamanlaması vardır. Tuvalet alışkanlığını edinmeleri için 18 aydan 4 yaşına kadar zamanları vardır. Onlar öğrenene kadar sabırla beklemek ve aceleci olmamak, bu eğitimi kolaylaştırabilir.
 • Oturak kullanmayı çocuğunuza alıştırın:

  Çocuğunuza üzerinde elbiseler varken de oturağa oturmasını söyleyin, bu şekilde oturağa alışması için ona cesaret vermiş olursunuz. Ama altında bez olmadığına dikkat edin, bu oturağa oturma alıştırmaları onun için zamanla rutin bir alışkanlık olacaktır.
 • Oturağı zorunlu kılın:

  Çocuğunuza tuvaleti geldiği zaman artık nereye gitmesi ve ne yapması gerektiğini öğretebilirsiniz. Ona oturağa tuvaletini yaptıktan sonra nasıl tuvalete dökerek temizlediğinizi gösterin ki oturağın tuvaletle olan bağlantısını kurabilsin. Çocuğunuza bu işlemden sonra sifonu nasıl çektiğinizi ve elinizi nasıl yıkadığınızı göstermeniz de faydalı olacaktır.
 • Çocuğunuzu cesaretlendirin:

  Çocuğunuza oturağın kullanım amacını anlatın ve size ne zaman tuvaletinin geldiğini söylemesi için onu cesaretlendirin. Bunu başardığı her sefer onu kutlayın bu ona cesaret verecektir.
 • Sabırlı olun:

  Çocuğunuz tuvalet eğitimini aldıktan sonraki birkaç aylık dönemde kazara altına kaçırabilir veya yatağını ıslatabilir. Bunun yaşanması olasılığı her zaman vardır ancak unutmayın ki tuvalet eğitimi bir süreçtir ve sabırlı olmak gerekir. Böyle bir durumda kesinlikle çocuğunuzu suçlamamalı, onu azarlayıp ceza vermemelisiniz. Gece yatmadan önce çocuğunuza sıvı vermeyerek bu tarz kazaları engelleyebilirsiniz.

Tuvalet eğitimi ile ilgili sorularınız olduğunda her zaman bir pediyatriste/çocuk doktoruna danışın.

Tuvalet Eğitimi ile İlgili Ürünleri Keşfedin

Tuvalet eğitimi ile ilgili GittiGidiyor'da listelenen ürünler arasında:

 • Alıştırma Külotu:

  18. aydan itibaren kullanıma uygun olan alıştırma külotları, tuvalet alışkanlığı kazanmaya başlayan çocuklarınız için uygundur. Çocuğunuz yeni tanıştığı alıştırma külotu hijyenik, su geçirmez ve elastiktir.
 • Klozet Adaptörü:

  18. aydan itibaren kullanıma uygun olan klozet adaptörleri bebeğinizi tuvalete oturtabilmeniz için ergonomik olarak tasarlanmıştır. Tuvalet eğitimi sırasında bu adaptörü klozetin üzerine koyarak bebeğinizin rahatlıkla oturmasını sağlayabilirsiniz.
 • Oturak, Lazımlık:

  12. Aydan itibaren bebeğiniz tuvalet eğitimine oturakla başlayabilir. Tuvalet eğitimini eğlenceli hale getiren müzikli oturakları da GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.
 • Yatak Koruyucular:

  Yatak koruyucular(alez) olası kazalarda çocuğunuzun yatağını koruyacaktır.
 • Yükseltici Basamak:

  Çocuğunuzun tuvalet sonrası ellerini yıkaması için lavaboya boyunun yetişmesi gerek.

Tuvalet Eğitimi Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

Tuvalet eğitimiyle ilgili listelenen ürünleri görmek için; GittiGidiyor'un Bebek & Anne kategorisinin alt kategorilerinden Tuvalet Eğitimi'ni tıklamalısınız.

Kategorilerde arayın: GittiGidiyor Ana Sayfasının sol köşesinde yer alan kategoriler bölümünden Bebek & Anne'ye tıklayınca, Tuvalet Eğitimi alt kategorisini göreceksiniz. Buradan alıştırma külotu, oturak, klozet adaptörü vb. daha pek çok ürüne ulaşabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'un arama çubuğuna aradığınız ürünle ilgili bir kelime ya da başlık girerseniz, aradığınız ürünle ilgili sitedeki satışları görebilirsiniz. Örneğin; oturak arıyorsanız, arama çubuğuna "oturak" veya "lazımlık" yazıp, arama yapınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Tuvalet Eğitimi Ürünlerini Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ürünlerin güvenliği

Araştırma yaparken ürünün çocuğunuzun güvenliğine uygun olup olmadığını öğrenin.

 • Tuvalet Eğitimi kategorisinden belirli bir ürünü satın almaya karar verdiğinizde, ürünün üzerinde standartlara uygun olduğuna dair damgası olup olmadığını kontrol ediniz.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.

İlgili kategorilerİlgili kategoriler