Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Supra Ayakkabının Orijinali ile Sahtesini Ayırt Edin

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   supra  |  ayakkabı  |  spor ayakkabı  |  footwear  |  sneaker

Merhabalar;

Hepimizin bildiği üzere Birçok giyim ve ayakkabı ürünlerinin orjinal olmayan, neredeyse gerçeğine yakın kopya üretimleri yapılıyor. Bu yazımda SUPRA marka ayakkabıların orjinalliğini nasıl tespit edeceğimizi anlatacağım.

Supra ayakkabıların ürün kutularının, orjinal ürün kutularına yakın bir tasarımı vardır. Lakin bir kaç detay haricinde... Kutuların grafik tasarımından, kutu malzemesine kadar kalitesizdir. Bunu dokunarak anlayabilirsiniz. Sahte ürün kutularında dikkat edeceğimiz ilk detay barkod'un bulunmamasıdır. Barkodsuz ürün kutuları direkt olarak sahte kabul edilir.

Ayakkabı tasarımları, orjinaline göre birebir aynıdır. Bunu tespit etmek ilk bakışta zordur ama dikkatli bakıldığında sahte ürünün birkaç farklılık gösterdiğini tespit edebilirsiniz.  Örneğin bağcık sıra deliklerinin ucuz plastikten imal edilmesi ve bağcıkların ürünün orjinaline göre farklı renkte olmasıdır. Kabartma taç logosu da orjinaline göre oldukça kalitesizdir. Üründe dikkat edilecek bir detay ise; gerçek "VULK " yani Vulkanize taban kullanılmamasıdır. Sahte ürünlerde sıradan plastik ped taban kullanılmıştır. Oysa ki; Orjinal Supra ayakkabılarda taban oldukça kaliteli ve taban tasarımı farklı renklerdedir. Tabanda birde topuğu destekleyici extra ped daha bulunmaktadır. Tabanın içindeki "SUPRA" yazısı ise orjinalinde topuktan, buruna doğrudur. Sahte supralarda Burundan topuğa doğrudur.

Bu detayları daha iyi ayırt edebilmeniz için sizlere aşağıdaki linklerdeki resimlerde tek tek sunmak istiyorum...

 

http://i116.photobucket.com/albums/o1/psypanic/picture-2.jpg

http://i116.photobucket.com/albums/o1/psypanic/fakesole.jpg

http://i116.photobucket.com/albums/o1/psypanic/fakelaces.jpg

Rehber tarihi: 09/02/2011  (09/01/2014  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 1012

Oylayan 3 kullanıcıdan 2 kullanıcı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın