Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

PlayStation 3 (PS3) Video Oyun & Aksesuarları Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   playstation  |  PS3 aksesuar  |  PS3 oyunları  |  PS3 oyun konsolu  |  PS3 oyun kolu
 • PS3 Video Oyunları ile Eğlencenin Tadına Varın

 • PS3 Aksesuarlarını Keşfedin

 • PS3 Oyun & Aksesuarlarını GittiGidiyor'da Bulun

 • PS3 Oyun & Aksesuarlarını Güvenle Alın

PS3 Video Oyunları ile Eğlencenin Tadına Varın

PlayStation 3 oyun konsolu ile PSOne, PS2 ve PS3 oyunlarını oynayabilirsiniz. PS3 ile oynayabileceğiniz popüler oyunlardan bazıları; Knight, NHL 2K7, Need for Speed, Call of Duty 3, Resistance: Fall of Man, Metal Gear Solid, The Club, No Country for Old Men, Prince of Persia, Grand Theft Auto.

Oyun satın alırken hangi oyunun size, ailenize veya çocuğunuza uygun olduğunu anlamak için oyun ambalajlarının üzerinde yer alan ESRB yani Eğlence Yazılımı Değerlendirme Kurulu'nun yaptığı derecelendirme sembollerine dikkat etmelisiniz. Örneğin şiddet, kan veya müstehcen temalar içeren bir oyun çocuğunuz veya belirli bir yaşın altındaki gençler için uygun olmayabilir.

ESRB Sembolleri ve Anlamları

EC - Early Childhood (Erken çocukluk dönemi)

Bu sembol, oyunun 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olduğunu gösterir. Bu sınıftaki oyunlarda çocuklar için uygunsuz olabilecek herhangi bir içerik bulunmaz, üstelik eğitici içerikli oyunlardır.

E - Everyone (Herkes için)

6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan oyunlarda bu sembol kullanılır. Bu sınıftaki oyunlarda şiddet öğeleri az da olsa bulunabilir. Asgari düzeyde şiddet içeren karikatürler bulunabilir. Seyrek olarak kaba bir dil kullanılabilir. Bu nedenle oyunun açıklamalarını satın almadan önce mutlaka okumalısınız.

E10+ - Everyone 10+ (10 Yaş ve üzeri herkes için)

10 yaş ve üzeri için uygun olabilecek oyunlarda bu sembol kullanılır. Üzerinde bu sembolü gördüğünüz oyunlar bir üstteki sınıfa göre daha fazla şiddet unsuru içerir. Bu sınıftaki oyunlarda kaba dil kullanımı da üstteki sınıftan biraz daha fazladır ve asgari düzeyde müstehcen öğeler bulunabilir.

T - Teen (13 Yaş ve üzeri)

Bu sembol 13 yaş ve üzerindeki kişilere uygun olabilecek oyunlarda bulunur. Oyunlar şiddet, müstehcen öğeler, az miktarda kan, kumar görüntüleri ve seyrek olarak küfürlü konuşmalar içerebilir.

M - Mature (17 Yaş ve üzeri)

Söz konusu oyunun 17 yaş ve üzeri için uygun olduğunu gösterir. Bu kategorideki oyunlar yoğun şiddet, kan, cinsel içerik ve küfürlü konuşmalar içerebilir.

AO - Adults Only (Sadece yetişkinler)

18 yaşın altındaki kişilere uygun olmayan oyunlarda bu sembol bulunur. Bu kategorideki oyunlar uzun ve yoğun şiddet sahneleri içerebilir. Bu oyunlarda ayrıca cinsel içerik ve çıplaklık bulunabilir.

RP - Rating Pending

Bu sembolü oyun ambalajlarında değil de sadece piyasaya sürülmemiş oyunların reklamlarında görürüz. Bu sembol, oyunun ESRB tarafından incelenmekte olduğunu gösterir ve nihai derecelendirme sonucunu beklemekte olan yani ESRB tarafından henüz bir kategoriye dâhil edilmemiş olan oyunların reklamlarında kullanılır.

PS3 Aksesuarlarını Keşfedin

PlayStation 3 oyun konsolunuza alacağınız aksesuarlar sayesinde oyun heyecanını ikiye katlayacaksınız. Teknoloji ile eğlenceyi bir araya getiren PlayStation 3 ile uyumlu aksesuarları Video Oyun & Konsol > Aksesuarlar > SonyPlaystation kategorisi altında bulabilirsiniz.

Daha fazla oyuncuyla oynayın: PS3 oyun konsolunuzla aynı anda en fazla 7 oyuncuyla oyun oynayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan PS3 oyun kollarını; (PS3 Kablosuz SIXAXIS Oyun Kolu vb.) bulabilirsiniz. Kablosuz oyun kolunun yanı sıra size gerçek sürüş keyfi yaşatacak PS3/PS2/PC Uyumlu 3 in 1 Direksiyon Seti gibi ürünleri, PlayStation oyunlarına özel Singstar Wireless Microphones, PS3 Rock Zero III Wireless Guitar, PlayStation 3 Eye Kamera gibi aksesuarları satın alabilirsiniz.

PS3 bağlantı, görüntü kablosu ve çeviriciler: Sony pek çok online hizmeti desteklediği gibi, PS3 oyun konsolonuzla internette de rahatlıkla gezinebilir, oyun konsolunuzu LCD veya Plazma TVlerinize bağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olabilecek PS3 Component AV Kablo, PS3 HDMI to HDMI kablo, PS2-PS3 Component LCD-HDTV AV Kablo, PlayStation 3 için Görüntü Kablosu/LCD Plazma TV gibi aksesuarları GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.

Oyun konsolunuzla son teknoloji görüntü kalitesinde film izleyin: PS3 ile DVD ve Blu-ray filmleri izleyebilirsiniz. Yüksek görüntü kalitesi sunan Blu-ray filmleri izleyebilmek için HDMI kablosunu PS3 oyun kablonuza taktıktan sonra kabloyu HDTV veya Sony HD alıcısına(HD receiver) takmalısınız.

PS3 Oyun & Aksesuarlarını GittiGidiyor'da Bulun

Nasıl bir ürün alacağınıza karar verdikten sonra, GittiGidiyor ana sayfasında yer alan kategoriler bölümünden Video Oyun & Konsol kategorisini tıklayınız.

Kategorilerde arayın: Her sayfanın sol tarafında yer alan Kategoriler bölümünden aradığınız ürüne ait listelemelere ulaşabilirsiniz. Sitenin derinlerine daldıkça alt kategorilerde daha fazla ürünle karşılaşacaksınız. Video Oyun & Konsol > Aksesuarlar, Oyunlar, Oyun Konsolu, Diğer Video Oyun & Konsollar başlıklarından pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.


Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'da arama yaparken seçeceğiniz kelimeler sizi hedefinize ulaştıracaktır. Örneğin; PS3 Oyun Kolu arıyorsanız arama kutusuna "PS3 Oyun Kolu" (herhangi bir noktalama işareti kullanmadan) yazmalısınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

PS3 Oyun & Aksesuarlarını Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.