Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Sanat Ürünleri Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   sanat  |  resim  |  baskı & gravür  |  tablo  |  poster

GittiGidiyor'un Antikalar & Sanat kategorisinde yer alan Sanat başlığında etnik sanatlardan, çizimlere, fotoğraflara ve heykellere kadar aradığınız her türlü sanat eserini bulabilirsiniz. Bu kategoride aradığınız ürünler tamamen sizin kişisel sanat zevkinize göre değişecektir. Koleksiyonunuza iyi bir parça mı eklemek istiyorsunuz ya da evinizin dekorasyonu için güzel bir yağlıboya tablo mu arıyorsunuz? Tek bir sanatçının resimlerini mi toplamaktan hoşlanıyorsunuz yoksa siyah beyaz eski fotoğraflar mı ilginizi çekiyor? Satılan ürünlerin sanatsal değeri olup olmadığını anlamak için GittiGidiyor'un Sanat kategorisine bir göz atmanızı ve burada satışa sunulan eserleri keşfetmenizi tavsiye ediyoruz.

 • Sanat Ürünlerini Keşfedin

 • Sanat Ürünü Araştırın

 • Sanat Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

 • Sanat Ürünlerini Güvenle Alın

Sanat Ürünlerini Keşfedin

GittiGidiyor'un Sanat kategorisi, listelenen binlerce el emeği ürünü ile kullanıcılarına tek bir tıkla ulaşabilecekleri bir müzayede ve sanat galerisi sunuyor.

 • Dijital Sanat:

  Grafik ve dijital tasarımcıların elinden çıkmış eserlere göz atabilirsiniz.
 • Çizimler:

  Karakalem, modern ve postmodern çizimlere örneğin 1940 yılından kalma çalışmalara ulaşabilirsiniz.
 • Etnik Sanatlar:

  Kendi kültürel kimliğini yansıtan eserler etnik sanatlar olarak adlandırılmaktadır. Etnik Sanatlar kategorisinde minyatür, eski Türkmen el işi çanta, ikona, papirüs resim, Kızılderili maskesi vb. sanat eserlerini bulabilirsiniz.
 • Resimler:

  GittiGidiyor'da sanatsal zevkinize uygun antika, modern veya postmodern yağlıboya ve suluboya resimleri, reprodüksüyon tabloları bulabilirsiniz. Üstelik sevdiğiniz ressamların orijinal tablolarına da rastlayabilmeniz mümkün.
 • Fotoğraflar:

  Eski siyah beyaz fotoğraflara, I. ve II. Dünya savaşları, Kore Savaşı gibi tarihi dönemlere ait fotoğraflara ulaşabilirsiniz.
 • Posterler:

  Günümüzün popüler yıldızlarının yer aldığı posterlerin yanı sıra orijinal ithal posterler arasından zevkinize ya da ev dekorasyonunuza uygun olan örnekleri seçebilirsiniz.
 • Baskı & Gravürler:

  Araştırmaya meraklı biriyseniz veya koleksiyoncuysanız, aradığınız tarihi dönemle ilgili baskı & gravürlere rastlayabilirsiniz.
 • Heykeller:

  İster antik ister modern döneme ait pirinç, bronz, porselen veya kristal el yapımı heykellerden sanat zevkinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

GittiGidiyor'da pek çok sanatçının tablosunun veya posterinin reprodüksiyonunu bulabilirsiniz. Posterleri, baskı ve gravürleri orijinallerinden ayırmak daha kolaydır. Çoğu satıcı, listeleme yaparken ürünü ile ilgili ayrıntılı bilgi de verir. Bu bilgileri okuduğunuzdan emin olun ve herhangi bir sorun olduğunda satıcı ile irtibata geçiniz.

Sanat Ürünü Araştırın

Sanat değeri olan bir ürün satın almadan önce temel bir araştırma yapmalısınız. Aşağıda bu araştırmada nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bazı ipuçlarını bulacaksınız.

 • Ürün sayfasını dikkatli inceleyin

  : Deneyimli satıcılar, sattıkları ürün hakkında ayrıntılı bilgiyi ürün sayfalarına ekler. Bu bilgi, sanat eserinin hangi döneme ait olduğu, hangi sanatçı tarafından yapıldığı vb. ayrıntıları içerir.
 • Kusurları not edin:

  Ürünün herhangi bir kusuru olup olmadığını veya onarım gerekip gerekmediğini öğrenin. Değerli sanat eserleri nesilden nesile geçerken zamanla yıpranır. Bu nedenle eserin üzerinde tamir veya onarım gerekebilir. Satıcılar genellikle ürün açıklamasında, ürünün geçmişiyle ilgili bilgi verir. Eğer hala şüpheniz varsa satıcıyla irtibata geçip ondan ürünle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Ürün fotoğraflarını dikkatli inceleyin:

  Bazı satıcılar ürün sayfalarına sattıkları eserin değişik açılardan çekilmiş fotoğraflarını koyar. Satın aldığınız ürünle ilgili herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak için bu fotoğrafları dikkatli incelemelisiniz. Alışverişinizden memnunsunuz ancak hala kafanızda soru işaretleri mi var? Satın aldığınız ürünle ilgili sorularınızı satıcıya iletebilirsiniz.

Sanat Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

Nasıl bir sanatsal ürün alacağınıza karar verdikten sonra, GittiGidiyor ana sayfasında yer alan kategoriler bölümünden Antikalar & Sanat kategorisini tıklayınız.

Kategorilerde arayın: Her sayfanın sol tarafında yer alan kategoriler bölümünden aradığınız ürüne ait listelemelere ulaşabilirsiniz. Sitenin derinlerine daldıkça alt kategorilerde daha fazla ürünle karşılaşacaksınız.
Antikalar & Sanat > Sanat > Çizimler, Etnik Sanatlar, Fotoğraflar, Heykeller, Diğer Sanatlar başlıklarından pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'da arama yaparken seçeceğiniz kelimeler sizi hedefinize ulaştıracaktır. Örneğin; Osmanlı dönemine ait bir minyatür arıyorsanız arama kutusuna "Osmanlı minyatür" (herhangi bir noktalama işareti kullanmadan)yazmalısınız. Dönemsel aramalar da yapabilirsiniz (Kore Savaşı gibi). Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Sanat Ürünlerini Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.