Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Puf Tarzı, Armut vb. Koltuklar İçin Birkaç Öneri

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   pufidik koltuk  |  pratik koltuk  |  armut koltuk  |  puf koltuk  |  puf mobilya

Puf tarzı diye adlandırdığımız fonksiyonel ve esnek koltuk modelleri ülkemizde ilk olarak "armut tarzı" koltuklarla yaygınlık kazanmıştır. Günümüzde bu tarz koltuklar gittikçe modern, daha fonksiyonel ve daha kullanışlı yeni modellerle zenginleşmektedir.

 Bu tarz koltuklar çok amaçlı kullanım imkanına sahip olduğu gibi hem iç mekan hem de dış mekanlarda kullanım imkanları kolay taşınabilir ve pratik olmaları sebebiyle son derece avantajlı ve her yaş grubunun beğeni ve ihtiyaçlarını karşılamakta yaşam alanlarımızı zenginleştirmektedirler.

 Tabi ki her zaman olduğu gibi bu ürünleri satın alırken de dikkat etmemiz gereken konular vardır:

    1- Öncelikle kesin olarak fiyatı çok ucuz ürünlere kesinlikle dikkat etmek gerekiyor. Bu ürünler tam bir hayal kırıklığı yaratabilir. Bu ürünlerde ucuz Çin malı kumaşlar kullanılmakta ve ömürleri çok kısa olmaktadır.

    2- Bunun yanında koltukların içindeki malzemeler kırpık sünger gibi ucuz ve vasıfsız malzeme olduğundan koltuklarda fonksiyonel işlevler yeterince sağlanamıyor.

    3- Suni deri seçeneğini de iyi düşünmek lazım çünkü bu ürünler soğuk havalarda daha da soğuk, sıcak havalarda da daha sıcak olmakta ve ten için uygun temas olmamaktadır.

    4- Ürünün mutlaka tarzına uygun olacak özel kumaşlardan olması ve içlerinin strafor dolgu olması, bağlantı ve dikişlerin sağlam olması konularına özen göstermeliyiz.

Rehber tarihi: 05/11/2009  (06/02/2010  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 391

Oylayan 3 kullanıcının tamamı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın