Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

PSPlerde Hafıza Kartı Kullanımı ve Bakımı

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   psp  |  memory stick duo  |  sony hafıza kartı  |  mark2  |  sony memory stick

Merhaba Arkadaşlar;
Gizala PSP Market olarak yeni bir inceleme ile karşınızdayım.
Bildiğimiz gibi kullandığımız PSPlerde hafıza kartı kullanımına hepimiz özen gösteririz. 32 MB Value Pack ile başladığımız yolculuğumuza çoğumuz 8 GB Sony Memory Stick Duo, Sandisk Memory Stick Duo yada Sony MARK2 Memory Stick Duo kullanmaya devam ediyoruz.

PSP 1000 modellerinde hafıza kartı yüzü aşağı bakacak şekilde yuvasına yerleştiririz, 2000 ve 3000 modellerinde hafıza karı yüzü yukarı bakacak şekilde yuvasına yerleştiririz. Hafıza kartını yuvasına yerleştirmeden önce yuvayı sert biçimde üflersek zamanla oluşabilecek olası hafıza kartı okuma sorununu bir nebze çözmüş oluruz. Hafıza kartını yuvasına istesek de ters takamayız, eğer kart yuvaya girmiyorsa zorlamanın bir anlamı yok, yoksa hafıza kartı ucundaki hassas plastik dişlilere hasar verebiliriz.

PSPlerde hafıza kartı kapasitesine gelelim. Gizala olarak tüm modellerde hafıza kartı testi yapmış bulunmaktayım. Örnek olarak bir 16 GB Mermory Stick Duo bırakın 1000 modelini PSP 2000 ve 3000 modelinde okumama sorunları olmaktadır. PSP'niz için kesinlikle 16 GB hafıza kartını önermiyorum. PSP'nin tüm versiyonları en iyi performansı 8 GB'a kadar desteklemektedir. Aynı anda adaptörle 2 adet 8 GB mini SD bile çalışmakta zorluk çekmektedir. O yüzden PSPlerde en ideal 8 GB'a kadar kullanmanızı tavsiye ederim. Şu aşamada ben PSP'imde rahatlıkla 16 GB kart kullanıyorum diyen biri de henüz çıkmadı, 16 GB hafızayı en iyi PSP GO modelinde göreceğiz ve 2010'u iple çektiğimi sizlere söyleyebilirim.

Hafıza kartı bakımına gelince, ara sıra kartımızın yedeğini alarak cihazımızda System menüsünden "memory stick format" seçeneğini kullanarak her 6 ayda bir format atmakta fayda var. Hafıza kartlarından çalıştırdığımız oyunlarda donma ve takılma sorunu bu sayede aşılmış olacaktır. Kartı yuvasına yerleştirmeden önceki satırlarımda bahsettiğim gibi sert biçimle üfleyerek temizlemede fayda var.

Herkese iyi eğlenceler,
gizala
 

Rehber tarihi: 05/06/2009  (11/04/2014  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 215

Oylayan 13 kullanıcıdan 11 kullanıcı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın

Kullanıcının diğer rehberleriKullanıcının diğer rehberleri