Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Powerball nedir? Ne işe yarar? Kimin işine yarar? Alırken neye dikkat edilmelidir?

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   powerball  |  hangi marka powerball  |  alırken neye dikkat edilmeli  |  powerball nereden alınır  |  ironpower

Alırken neye dikkat edilmelidir?

Alırken her üründe olduğu gibi üretici-tedarikçi firmayı kontrol etmek gerekir. Almadan önce satılan ürünün markasını internetten çok kolay şekilde araştırabilirsiniz.

Ürünleri 10 yıldan fazla süredir dünyanın her yerinde yaygın şekilde satılan Almanya merkezli KERNPOWER şirketinin ürünlerini almanızı öneririz. Bu şirket aynı zamanda Almanya'da üretilen ve mühendislik harikası olan IRONPOWER ürününün yaratıcısıdır. Ironpower'ın ne kadar inanılmaz bir alet olduğunu görmeniz için google da aramanız yeterlidir.

Google'da Ironpower ve KERNPOWER kelimelerini arayarak dünyadaki örneklerini ve tedarikçi firmanın güvenilirliğini kendiniz görmenizi öneririz.
 

Powerball nedir?

Aslında POWERBALL yeni bir icat değildir. Türkiye'de son yıllarda tanınmakla beraber yurtdışında uzun yıllardır bilinir ve kullanılır. Bu oyuncak gibi gözüken ve aslında tam bir egzersiz aleti olarak kullanılabilen ürün, tenis topu büyüklüğünde, dışında sert bir küre ve bu kürenin için dönen bir rotor (çok kaba tabirle topaç) bulunan bir alettir.

Powerball'un çalışma prensibi jiroskopunkiyle aynıdır. Esas olarak jiroskop, bir tekerlek veya dönen bir silindir, rotor ve eksenden oluşmaktadır. Eksen, rotor içinde dönebileceği bir çember üzerine yataklanmıştır. Bu çember ise dik açı yapacak şekilde başka bir dış çembere kenetlenmiştir. Son dış çember ise hem iç hem de dış çemberle dik açı yapan bir çerçeveye oturtulmuştur. Rotorun dönmesi gözönüne alınmazsa jiroskop iki serbestlik derecesine sahiptir. Yani alet, hem düşey ve hem de yatay eksen etrafında dönebilecektir.

Rotor döndüğünde jiroskopun özelliklerinden biri hemen ortaya çıkar, şekil değiştirmez bir durum alır. Ekseni, durduğu yer ne kadar oynatılırsa oynatılsın doğrultusunu muhafaza eder. Bu özelliğe jiroskopik atalet denir. Bu atalet açısal hıza, ağırlığa ve ağırlığın yoğunlaştığı çapa bağlıdır. İkinci özelliği ise, güç tatbikiyle ortaya çıkar. Yatay eksen doğrultusunda tatbik edilecek bir güç, jiroskopun mukavemeti ile karşılaşır ve yatay eksen etrafında dönmek yerine eksen etrafında döner. Tersine olarak düşey eksen yönünde kuvvet tatbik edildiğinde ise, jiroskop karşı koyar ve yatay eksen etrafında döner.

Powerball ne işe yarar?

Powerball parmak, bilek ve kol kaslarını güçlendirmek ve bu kasların dayanıklılığını arttırmak için kullanılan tenis topu büyüklüğünde ideal bir egzersiz aletidir. Örneğin tenis, kaya tırmanışı, golf, basketbol, masa tenisi, bowling ve benzeri sporları sevenler sıklıkla kullanmaktadır. Benzer şekilde motosiklet kullanıcıları, gitar, piyano ve davul benzeri müzik aletlerini çalanlar da faydalanmaktadırlar. Powerball anternmanı sizi eğlendiriken aynı zamanda kaslarınızı zinde tutar ve geliştirir.

Aslında günümüzde yığınlarca insan masa ve bilgisayar başında günler ve saatler boyunca çalıştıkları için el-bilek sakatlanmaları geçirmekte ve çeşitli ameliyatlara varan sorunlar yaşamaktadırlar. Powerball bu kapsamda ortaya çıkan Karpal Tünel Sendromu ve RSI sendromlarının engellenmesine yardımcı olmaktadır. Örneğin bilgisayar başında uzun saatler çalışanlarda ve motosiklet kullanıcılarında görülen kas ve omuz ağrılarının giderilmesine yardımcı olur, incinmeleri engeller.

Kimin işine yarar?

Önceki bölümde anlattığımız gibi bilgisayar başında uzun süreler oturan ve çalışan herkes tarafından günde toplam 3-5 dakika kullanılmasında sağlık açısından fayda vardır.

Öte yandan el, bilek ve önkol kaslarının önem taşıdığı her spor dalı için iyi bir egzersiz aletidir.

Herhangi bir antrenman yapan kişi tarafından da kullanılabilecek bir egzersiz aletidir.

 

 

 

Rehber tarihi: 14/08/2009  (18/07/2013  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 286

Oylayan 9 kullanıcıdan 7 kullanıcı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın

İlgili kategorilerİlgili kategoriler