Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Orijinal Ugg ile Sahte Ugg Bot Arasındaki Farklar

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   ugg  |  ugg australia  |  orjinal ugg  |  ugg bot  |  ugg boots

Outletstore olarak tüm Ugg bot alıcılarına ufak detaylar vereceğim, outletstore kullanıcı ile tam 2 senedir UGG Bot satışlarını GittiGidiyor aracılığı yapmaktayız.Yorumlarımızı okumanızı rica ederiz.

Rehbere resim ekleme olmadığı için sizlere yazı ile dikkat etmeniz gereken konulara değineceğim;

Ugg Botlar Avustralya kökenli bir marka olan "Ugg Australia" nın ürünleridir. Ancak üretimlerinin tamamını Çin' de yaptırmaktadır. Örneğin Adidas bir Alman markası olup ta üretimlerini işçilik maliyetlerinden dolayı Çin, Endonezya gibi uzak doğu ülkelerine kaydırmıştır. Yılımız ekonomisini büyük bir şekilde yöneten Çin işçilik maliyetlerini çok düşük tutarak tüm bu büyük markaların üretim merkezi haline gelmiştir.

Kısacası Ugg Botlarınızın içinde "Made in China" ibaresi bulunmak zorundadır. İlk senelerinde üretimlerini "New Zeland" da yapan Ugg Australia markası 4 senedir bu üretimi tamamen Çin' e kaydırmıştır.

Ugg botların İstanbul'da da üretimi yapılmaktadır, tabi sahte olarak. Bunların alış fiyatı 60-80 TL arasında değişmektedir. Botları İstanbul'da bulmak da çok kolay, bazı meşhur ayakkabı firmaları da (burada isimleri yazmam yanlış olur) üretimleri İstanbul'da olan botları alarak orijinal diye 190 - 450 TL arasında satmaktadır.
Bu botları anlamak çok kolaydır. Öncelilkle kutuları standarttır ve çok büyüktür, içerisine kısa olanı da uzun olanı da, örgü modelini de rahatça koyabilmekteler. Kutuyu standart yaparak maliyeti azaltmışlar.
Orijinal kutu içerisinden çıkan garanti belgesi, kullanım kılavuzu İstanbul üretimlerinin içerisinden de çıkmaktadır hem de aynısı! Burada arkadaşları tebrik etmek lazım güzel yapmışlar :) Kimi satıcı içerisine toz torbası dedikleri torbadan koyarak yolluyor UGG amblemli, bu torba Orijinal Ugg botlarda yoktur.
Renk konusunda ise çok başarısızlar renk kendini ele veriyor hemen zaten. Ugg Australia sitesinden de renklere bakabilirsiniz İstanbul üretimlerinin çok çeşitli renkleri vardır, en komiği de Sahra rengi, böyle bir renk yok Orijinal Ugg Botlarda. Etiketlerinde ilk üretimlerinde "Made in China" yazmıyordu ama sonradan bu yazıyı da eklediler.

Herkesin de bildiği gibi sahtesini ayırt etmenin en basit yolu UGG Australia yazılı arka etiket.
Bu arka etiket rengi chestnut da koyu kahve, sand de beyaza yakın krem, Chocolate da da aynı krem renk, black te siyah renkte, grey de de krem renklidir.

Ugg botlar çok yumuşak değildir, İstanbul üretimleri oldukça yumuşak bot bir süre giydikten sonra çok kötü bir hal alıyor. Ugg Australia sitesinden de fotoğraflara ulaşabilirsiniz botun fotoğraf çekimlerine bakın lütfen botlar dimdik durmaktadır ve bu diklik herhangi bir yardım ile olmamaktadır ama sahtelerini bu şekilde fotoğraflamanız imkansız, bot yamuk duruyor.

Gelelim Ugg Botların tabanlarına, Yeni sezonda (2009 senesinin son çeyreğinde) Ugg Botların tabanları tamamen değişti, tabi tedarikçilerin elinde geçen sezonun botu kalmış olabilir aldığınız botun tabanı illa ki yeni sezon gelmeyebilir ama yavaş yavaş yeni tabana geçiş olacaktır eskileri bitecektir.
Eski tabanın orta kısmında UGG® logoları vardır sıra sıra ve bu baskı çok bellidir, silik değildir çok net bir şekilde şerit halinde bi ters bi düz "...UGG®UGG®UGG®..." yazmaktadır. Yeni tabanlar bu şekilde değildir. Altında dişli çark gibi büyük bir logo vardır bu logonon ortasında UGG australia yazmaktadır, tabanın en uç kısmında da bu logonun küçüğü vardır.
Orijinal UGG botların taban kısmı yumuşak değildir, sahtelerinde yumuşaktır.

İç kısmındaki yün için ise; bu yün bot rengine yakın (tonları) renklerden olmalıdır. Sahtelerinde de bunu ayırt etmek zor.

Sahte ugg botlar çok fazla hafiftir, ama gerçek Ugg botlar çok hafif değildir, çok ağır da değildir.

Dikiş kısımarından da bahsedelim; dikiş kısımlarında iplik çıkmış olması ya da iç yünün buralarda da kalıntısı olması o botun sahte olduğu anlamına gelmez. Ugg Australia sitesinden de bakarsanız eğer bunu anlayacaksınız.

Ugg Australia Gerçek Ugg markasının resmi sitesidir.

Ülkemizde Ugg markası için herhangi bir denetim olmadığından sahteleri piyasada çoktur. Bu denetimsizlikten dolayı piyasada çok iyi diye bildiğiniz ayakkabı mağazalarında bile 25-30 TL maliyetli bu sahte İstanbul üretimi UGG botlar satılmaktadır.

Sonuç olarak sahte ile orijinal arasındaki farkları yazı ile bu kadar anlatabildim. Resimleri satışlarımda bulunmaktadır zaten.
Bu kadar bilgiyi nerden biliyor diye düşünmeniz ve sormanız normal 3 senedir Ugg botları satıyoruz ve Türkiye'ye ilk Ugg botu getiren bizleriz, GittiGidiyor aracılığı ile de bunu yaydık tabi sahtelerle mücadele etmek çok zor ama elimizden geleni yapıyoruz.
GittiGidiyor'a satıcıya ve alıcıya sunduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Her türlü sorularınız için mesaj atabilirsiniz.

İyi alışverişler...

Outletstore

 

Rehber tarihi: 05/10/2009  (13/09/2015  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 360

Oylayan 50 kullanıcıdan 44 kullanıcı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın