Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Orijinal & A+ kalite replika ürünler hakkında...

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   orijinal replika  |  ugg  |  adidas  |  nike  |  converse  |  japon style  |  %100

*****Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar*****

 

*****Önce satıcını profilini ve aldığı yorumları dikkatle inceleyiniz... Sitede sahte mal satan ve profili kapanan bazı satıcılar tekrar yeni bir profil açarak üyeleri aldatmaya devam etmektedirler! Hangi tarihten beri siteye üye olduklarına lutfen dikkat ediniz!

***** İnternet üzerinden yapilan alişverişlerde haliyle birebir görme şansınız olmadığından, ürünün alinti degil, kendi fotografi oldugundan emin olunuz. Alinti fotografsa da, satıcının açıklamalarini dikkatle okuyunuz.

***** Özellikle ayakkabida (ugg, adidas, nike, converse, lacoste, dsquared, prada, christian louboutin vs...) giysi, saat ve çantalarda (victoria's secret, gucci, prada, moschino, louis vuitton, ermenegildo zegna, yves saint laurent, dolce&gabbana vs...) gibi dünya çapında markalarin %100 orijinalliginden emin olunuz; saticiya gerekli gördüğünüz soruları sormaya çekinmeyiniz.

***** Biliyorsunuz ki, Uzakdogu'da Çin, Tayland gibi ülkelerde kesinlikle orijinal olmayan ama a+ kalite, neredeyse birebir replika ürünler üretilmektedir. Bu tuzağa düşmeyiniz. Gücünüzün yettiğince orijinal bir ürünün az kullanılmış ya da temiz 2.elini almak çok daha akıl karidir. Çünkü bu markalarin çoğunun sıfırını  100-150 liraya almak olasi değildir! 800 liralık bir ürüne orijinal yaziyor diye 150-200  liraya satan bir satıcıya asla güvenmeyiniz. Zira eger orijinalse, bu fiyata satılmasi ve %5 bile olsa kar edilmesi mumkun degildir!

***** Çünkü görünümleri aynı olsa da, kullanilan malzeme farkı (deri, kumaş, kürk, gore-tex vs..) çok geçmeden kendini belli edecek ve kullandikça bir iki aya kadar deformasonlar başlayacaktir! İmitasyon ürünlere teklif verirken bir daha düşününüz...

***** Özelikle ugg, adidas, lacoste ,nike gibi markalarda sahte üretim çok fazladir! Orijinal yazan ürünlerin üretiminin cogu, Turkiye'deki bazı fabrikalarda ya da Uzakdoğu'da yapilmaktadır. Dikkat! Göz boyamak için senenin modasi, Japon style vs... gibi tanıtımlarla satılan ürünlere teklif vermeden önce mutlaka orijinalliginden emin olunuz!

***** Unutmayınız, çok ucuza sahte 10 adet ürün almaktansa, orijinalinden  1 tane alın. Her zaman kar eden siz olursunuz...

***** Orijinalliğinden şüphe duyduğunuz ürünleri ve bunları satan satıcıları muhakkak Destek Hattı aracılığıyla GittiGidiyor'a bildiriniz!

Saygılarımla...

Rehber tarihi: 04/02/2010  (01/11/2014  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 504

Oylayan 50 kullanıcıdan 43 kullanıcı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın

İlgili kategorilerİlgili kategoriler