Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Hangi pantolon modeli, hangi kadına yakışır?

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   pantolon  |  jean  |  kot  |  moda  |  giyim

Kot pantolon yani başka bir deyişle blue jeanler siz bayanlar için günlük hayatın vazgeçilmezi oldu artık. Evde, işte, gezmede, tatilde, çarşıda, pazarda her yerde ve her zaman giyilebilen bu harika giysiyi giymenin de bir adabı var.

Her vücut tipine her pantolon modeli olmaz. Hangi vücuda, hangi tip pantolon giyeceğinizi biliyor musunuz hanımlar?

HANGİ PANTOLON MODELİ, HANGİ KADINA YAKIŞIR?

1- ERKEKSİ PANTOLONLAR:

Kime yakışır?

 

- Uzun boylu ve ince olanlara

Kime yakışmaz?

- Minyonlar ve poposu büyük olanlara

Tüm kadın ve moda dergilerinin ilan ettiği gibi dar kesimli, dar paçalı kotlar bu sezon moda. Ancak onlar kadar moda olan bir diğer kesim de, kalça kısmı üzerinize oturan, gerisi bol, erkeksi modeller. Paçaların bol olması sizi yanıltmasın, bu kesimi giymek göründüğü kadar kolay değil. Erkeksi kesimle ilgili bilmeniz gereken şey şu: Bu modelin amacı, evde iş yapacakmış gibi gevşek ve bol olmak değil, rahat ama şık bir görünüm sağlamaktır.

Üzerinize biraz büyük gelen bir beden satın alıp, belinizi ortaya çıkarmak için de üzerine giydiğiniz bluzu içinize sokun. Tabii bu model için uzun boy şart olduğundan, boyunuzu topuklu ayakkabılarla da destekleyin.

Minyonsanız, erkeksi kesimden kesinlikle uzak durun; çünkü boyunuzu olduğundan da kısa ve sizi daha geniş gösterir. Ayrıca üst bacaklarınız kalınsa ve kalçanız da varsa, daha kalın ve kilolu görünürsünüz. Hafta sonu giyerken düz ayakkabılarla, akşam çıkarken bir gömlek ya da üzerinize oturan bir ceketle kullanmak ideal olacaktır.

2- YÜKSEK BELLİ KOTLAR:

Kime yakışır?

- Uzun boylulara, androjen görünüme sahip olanlara ve minyonlara

Kime yakışmaz?

- Kalçası geniş, üst bacakları kalın ve bacakları kısa olanlara

Bu sezon daracık kotlar çok moda ama bir farkla: Beller de yüksek. Yani mide bölgeniz kalınsa yaşadınız!

Bir kere dar kotunuzu düz ayakkabılarla giyme hatasına düşmeyin, tabii eğer bacaklarınız bayrak direği uzunluğunda değilse. Cesaretiniz varsa, yuvarlak burunlu ya da bilekte biten botlardan giyin. Üzerinizde en iyi duracak şekilde giymek için, uzun üstler ya da kalın yünden/ipten hantal kazaklarla tamamlayın ama 80ler tarzından kaçının; yani belleri çok yüksek olan üstler giymeyin. Bunlar kalçada genişleyerek rüküş görünmenize neden olabilir.

Renk seçimi yaparken sezonun trendlerini izleyebilirsiniz. Lacivert ve siyah gibi koyu renkler özellikle dar kesimli pantolonlarda çok moda.

3- KISA PAÇALI KOTLAR:

Kime yakışır?

- Minyonlara

Kime yakışmaz?

- Kilosu mide ve bel çevresinde birikmiş olanlara

Kısa paça moda olduğundan beri, hem yaz hem de kış kullanılabiliyor. Bu nedenle havalar iyiyken, makosen ya da babet tarzı ayakkabılarla, havalar soğuduğunda da diz altı çoraplarla giyebilirsiniz.

Kısa paçada her daim bir Audrey Hepburn hissi olduğundan, minyonlara yakışır. Kısa ve üzerinize oturan bir ceket ve büyük güneş gözlükleri ile şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Ancak mide ve bel çevresinden şişmansanız o zaman sizi daha da şişman gösterebilir.

4- PAÇASI FERMUARLI KOTLAR:

Kime yakışır?

- Moda öncülerine

Kime yakışmaz?

- Yuvarlak hatlılara

Dar kotların bilek çevresinde fazla dar olduğunu düşünüyorsanız, o zaman bu modelin bir de fermuarlılarını deneyin. Bunlarhem daha rahat, hem de kullanışlıdır.

Klasik dar görünüm için fermuarı kaparken, ayakkabılarınızı ortaya çıkarmak için fermuarı açabilirsiniz.

5- BOL PAÇA KOTLAR:

Kime yakışır?

- Yuvarlak hatlılara

Kime yakışmaz?

- Kısa bacaklılara

Moda öncüsüyseniz ve daha kimse keşfetmeden o daracık kotları giyip onlardan sıkıldıysanız size iyi bir haberimiz var: Önümüzdeki sezon 70?ler tarzı yeniden moda oluyor! Daha iyi haberse şu: Bu bol paçalar kalça genişliğini dengeleyip örter.

70ler görüntüsünü pekiştirmek için, üzerinize oturan üst ve yeleklerle giyin.

Saygılar - Keyifli alışverişler!

Rehber tarihi: 26/02/2010  (31/05/2010  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 560

Oylayan 2 kullanıcının tamamı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın

Kullanıcının diğer rehberleriKullanıcının diğer rehberleri

İlgili kategorilerİlgili kategoriler