Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Evcil Hayvan Ürünleri Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   köpek tasması  |  akvaryum  |  kedi maması  |  kuş yemi  |  balık yemi

Hayvanlar hayatımıza neşe getiren varlıklardır; ancak onlara sağlıklı ve mutlu bir hayat sunmak da bizim sorumluluğumuzdadır. Köpek, kedi, balık, kuş, hatta kertenkele gibi evcil hayvanların tüm ihtiyaçlarını GittiGidiyor'un Ev, Dekorasyon & Bahçe kategorisinde yer alan Evcil Hayvan Ürünleri başlığında bulabilirsiniz. Ev arkadaşlarınızın sağlığı ya da ürünlerin güvenirliliği hakkında sorularınızı bir veterinere iletebilirsiniz.

 • Köpeğinizi Şımartın

 • Kedinize Bir İyilik Yapın

 • Akvaryum Malzemeleri ve Akvaryum Bakımı

 • Kafes Kuşları

 • Hamster İçin Malzemeler

 • Evcil Hayvan Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

 • Evcil Hayvan Ürünlerini Güvenle Alın

Köpeğinizi Şımartın

Köpek bakımı her ne kadar sabır isteyen, maliyetli ve zor bir sorumluluk olsa da bu sevginizin karşılığını kat ve kat almaya hazır olun. Köpek tasması, ödül maması, mama tası, pet clipper (tıraş makinesi), havlama önleyen tasma, biberon seti, isim künyesi, köpek ağızlığı, köpek kıyafetleri vb. daha pek çok ürünü GittiGidiyor'da bulabilir, köpeğinizi şımartabilirsiniz.

Köpek oyuncakları

Köpek oyuncağını köpeğinizin cüssesini dikkate alarak seçmeniz, onun sağlığı açısından daha doğru olacaktır. Örneğin, büyük bir köpeğin küçük bir oyuncağı yutma ihtimali olduğunu unutmayın! Peluş, plastik ve kauçuk köpek oyuncakları tercih edebilirsiniz. Köpeğiniz bu oyuncaklarla vakit geçirmekten keyif alacaktır.

Köpek tasmaları ve köpek zincirleri

Köpeğinizin ölçülerine uygun bir köpek tasması, birlikte yürüyüşe çıktığınızda hem sizi hem de köpeğiniz için daha kullanışlı olacaktır. Ancak büyük bir köpeğiniz varsa ince bir tasma boynunu incitebilir, aynı şekilde büyük bir tasma da küçük bir köpeği rahatsız edebilir.
Naylon / plastik köpek tasmaları uzun ömürlü, hafif ve suyu seven köpekler için idealdir. Deri tasmalar da dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Tasma kayışları naylon, deri, bez gibi farklı malzemelerden yapılabilir. Uzatmalı, içine çekmeli tasmalar köpeğinizin daha serbest bir şekilde dolaşmasını sağlar. Bu tasmaların tutacağındaki mekanizma sayesinde köpeğiniz size yaklaştıkça tasmanın kayışı da kısalır.

Köpek eğitimi ile ilgili ürünler

Huysuz ve sürekli havlayan köpeklerin eğitiminde kullanılan acılı sprey, ödül maması, köpek ağızlığı gibi bazı ürünler vardır. Havlama önleyen tasma gibi ürünler ise daha ciddi sorunlar söz konusu olduğunda kullanılabilir. Köpek eğitiminde, tutarlı ve insancıl bir yöntem kullanmaya özen gösterin. Köpek eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için GittiGidiyor'da bu konuyla ilgili satılan kitaplardan da faydalanabilirsiniz.

Köpek maması

Köpek maması satın almadan önce köpeğinizin besin ihtiyacını belirleyin. Büyüme döneminde olan yavru köpekler daha çok vitamin ve minerale ihtiyaç duyar. Hareketli ve polis köpeği gibi çalışan bir köpek ise enerjisini uzun süre koruyabileceği şekilde beslenmelidir. Yaşlı köpekler içinse kalorisi düşük köpek mamaları önerilir.

Köpeğinizin sağlığını koruyun

Köpeğinizin sağlığı ilk dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Köpeğinizi pire ve kenelerden çok iyi koruduğunuza emin olun ve veteriner kontrollerinizi düzenli bir şekilde yaptırın. Köpeğinizin bakımı konusunda bir diğer önemli noktası da diş sağlığıdır. Köpekler için tasarlanmış köpek diş fırçalarını ve diş macunlarını kullanabilirsiniz. Stres ipi ve bazı lastik oyuncaklar ise sakız gibi, köpeğinizin dişlerinin arasına sıkışan yemek artıklarının temizlemesinde yardımcı olabilir.

Köpek taşıma çantası

Köpeğiniz küçük ise alışverişe giderken bile çantanızda taşımanızı sağlayan köpek taşıma çantalarından satın alabilirsiniz. Üstelik bu çantaların değişik modelleri Liv Tyler, Paris Hilton gibi köpek besleyen ünlülerin de favorileri arasında. Uzun yolculuklar için ise köpek kafeslerini tercih etmelisiniz.

Kedinize Bir İyilik Yapın

Köpekler insanların en iyi arkadaşları olabilir, ancak hayvan severler arasında kedi besleyenlerin sayısı da oldukça yüksektir. Mırnav kedinizin sağlığı ve mutluluğu için gerekli olan ürünleri GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.

Kedi oyuncakları

Peluşlu ve zilli oyuncaklar gibi kedi oyuncakları, siz evde yokken kedinizi oyalayacaktır. Kedi oyuncakları peluş ve kürk gibi farklı malzemelerden üretilmiştir. Kedi oyuncağının dayanıklılığına ve kedinizin yutabileceği kadar küçük boyutlarda olmamasına dikkat ediniz.

Kedi tasmaları

Kediniz için bez tasma, plastik tasma, zilli tasma gibi değişik tasmalar alabilir; isim künyeleri, boncuklu tasmalar gibi aksesuarlarla onu süsleyebilirsiniz. Tasmaların elastik olduğundan ve kedinizin boynunu çok sıkmadığından emin olun, çünkü kediler bir yere tırmanırken boyunlarındaki tasma nefes almalarını zorlaştırabilir.

Kedi mamaları

Kedilerin kemikleri, tüyleri ve derisi için ete ihtiyacı vardır. Etoburdurlar ama sağlıklı olabilmeleri için başka besinlere de ihtiyaçları vardır. Kediniz için en uygun olan kedi maması gerekli vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde içermelidir. Kedi maması satın alırken kedinizin yaşını göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin yavru kedilerin büyümeleri için kalsiyum ağırlıklı beslenmesi gerekirken, yetişkin kediler kalorisi düşük kedi mamalarıyla beslenmelidir.

Tırmalama standlı kedi ağacı

Tırmalama standları ev kedileri için ideal bir üründür. Kediler doğaları gereği gerinmek, tırmanmak ve patilerini açarak tırnaklarını bilemek ister. Halılarınızın bozulmasını istemiyorsanız kedinize bir tırmalama standlı kedi ağacı satın almalısınız.

Kedi tuvaleti ve kedi kumu

Eğer evde kedi besleyecekseniz, kedi tuvaleti ve kedi kumuna da ihtiyacınız olacak. Kedi kumu, kum küreği de yine kullanacağınız ürünler arasında.

Kedinizin sağlığını koruyun

Kediler kendilerini temizleyebilen hayvanlardır, ancak siz yine de tedbiri elden bırakmayın. Kedinizin pire ve kenelerden arınmış olup olmadığını - veterinerinize danışarak - kontrol ediniz. Kedinizin diş temizliği için diş parazit spreyi, tırnak bakımı için tırnak makası vb. ürünleri GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.

Akvaryum Malzemeleri ve Akvaryum Bakımı

Akvaryumda balık beslemek eğlenceli bir hobi olabilir. GittiGidiyor'un Balık / Akvaryum alt kategorisine tıkladığınızda akvaryum süsü, akvaryum filtresi, hava pompası, balık yemi vb. akvaryum için gerekli olan malzemeleri bulabilirsiniz.

Balık yemleri

Balıklarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız, onları vitamin ve mineral bakımından zengin balık yemleriyle beslemelisiniz. Balıklar ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri almazlarsa büyümeleri durabilir, renklerinin parlaklığı kaybolabilir, üremeleri durabilir, hastalıklara karşı zayıf düşebilir ve hatta ölebilir. Hazır balık yemleri, balıkların sağlığı için gerekli vitamin ve mineralleri içinde bulundurur. Balığımızın türüne göre yem almalı ve bu yemleri çok uzun süre kullanmamalısınız. Balık yemleri besin değerlerini 3-4 ay süreyle korur. Bu nedenle hazır yemler alırken bozulmaması için düşük gramajlı olanları tercih ediniz.

Balık yemleri değişik biçimlerde bulunmaktadır:

 • Pul balık yemi:

  Pul yemler, en çok satılan balık yemleri arasındadır. Balığınızın nasıl beslenmesi gerektiğini uzman bir akvaryum / balık satıcısından öğrenebilirsiniz.
 • Tablet yem:

  Tablet yemler, pul yemlere benzer ancak daha çok büyük balıkların beslenmesi için kullanılır. Tatile çıkacaksanız tatil tablet yemlerini tercih edebilirsiniz.
 • Donmuş balık yemi:

  Donmuş balık yemleri vakumlanmış paketlerde satılır. Bu yemler genellikle tuzlu su karidesi ve solucan gibi hayvan kalıntılarını içerir.
 • Canlı balık yemleri:

  Canlı balık yemleri karides, solucan, nematod vb. canlıları içerir. Bu yemler balıklarınızın günlük yemi olabileceği gibi balıklarınız hastalandığında ek besin kaynağı da olabilir.

Akvaryumlar

Akrilik akvaryumdan cam akvaryuma kadar değişik şekil ve boyutlarda (dikdörtgen, küre akvaryum, dolphin akvaryum, dolaplı akvaryum gibi) akvaryumları GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.
Besleyeceğiniz balık sayısına göre akvaryumunuzun boyutları da değişecektir. Sadece birkaç çift balık besleyecekseniz, 7-16 litre su alan bir akvaryum sizin için yeterli olacaktır. Ancak kalabalık bir balık nüfusuna sahip olmak istiyorsanız, en az 60 litrelik bir akvaryuma ihtiyacınız olacaktır. Akvaryumun boyutu genişledikçe balıklarınızın sağlıklı bir suda yaşama oranı da artar. Başlangıç için 60 litre su alabilen bir akvaryumla başlayabilirsiniz.
Akvaryumunuzu ve balıklarınızı aldınız, geriye balıklarınız için keyifli ve sağlıklı bir yaşam ortamı yaratmak kaldı. Bunun için GittiGidiyor'un Balık / Akvaryum kategorisine göz atabilir ve akvaryum süsü, akvaryum bitkisi, akvaryum taşları, akvaryum kumu / vitasad, 3D akvaryum dekoru vb. pek çok ürüne ulaşabilirsiniz.

Akvaryum kurarken dikkat edilmesi gereken noktalar:

Akvaryumu kurarken balıklarınıza zarar vermemek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır:

 • Akvaryumun tabanını düz bir zemine veya strofor levha üzerine koyunuz.
 • Akvaryumu temizlerken kesinlikle deterjan ve benzeri kimyasal maddeleri kullanmayınız.
 • Elektrik tesisatı, akvaryumun üst kısmında su ve su buharından etkilenmeyecek şekilde kurulmalıdır.
 • Akvaryum, cam kenarı, soba veya kalorifer yanında olmamalıdır. Güneş ışınları yosun üremesini kolaylaştırır ve yansıma yaparak balıkların renklerini en iyi şekilde görmemizi engeller. Bu nedenle akvaryumu sürekli güneş alan bir noktaya koymayınız.
 • Ani ısı değişiklikleri balıkların hastalanmasına sebep olur. Akvaryum suyunun ısısı sabit kalmalı ve beslediğiniz balık türüne uygun olmalıdır.
 • Akvaryumun dekorasyonunu, beslemek istediğimiz balık türünün gereksinimleri doğrultusunda yapmalısınız.
 • Hava motoru, elektrikler kesildiğinde suyu içine çekmemesi için, su seviyesinin üstünde tutulmalıdır.
 • Suyun PH'ı beslediğiniz balıkların istediği ölçüde tutulmalıdır. Diskus için; PH: 6.5; platı, lepites, kılıç vb. türler için suyun PH'ı 6.5-7.5 arasında olmalıdır.
 • Her 10-15 günde bir akvaryumun tabanından 1/4 oranında su çekmelisiniz. Bu sayede dipte oluşan amonyağın balıklarınıza zarar vermesini önlersiniz.

Akvaryum Bakımı

1) Su Düzeyi Kontrolü: Akvaryumunuzun su düzeyini kontrol edin ve buharlaşmış suyu, yüzey süzgecinin hâlâ aktif olduğunu ve ısıtıcının kuruyup kurumadığını kontrol edin.

2) Isı Kontrolü: Büyük akvaryumlardaısıtıcı termostatları güvenilir bir şekilde çalışır. Ancak siz yine de tedbiri elden bırakmayın ve akvaryumun termometresine günde bir kez bakın.

3) Filtre Kontrolü: Filtre havalandırmasının doğru çalışıp çalışmadığını da aralıklarla kontrol edin. Filtreden gereğinden az miktarda su çıkışı oluyorsa, filtre ortamını temizleyin. Filtre çıkışı öyle bir şekilde yönlendirilmelidir ki, su yüzeyi çok az bir şekilde dalgalanmalıdır. Bu, karbondioksit kaybını azaltır ve böylece bitkiler için daha iyi büyüme ortamı oluşur, dolayısıyla yosun gelişimi de azalmış olur.

4) Besleme: Akvaryum balıklarınızı günde 3-4 kez besleyin. Gece balıklarını ve dip balıklarını akşam sonrasında besleyin. Bir defada çok yem vermek yerine, balıklarınızı kısa aralıklarla azar azar beslemek daha doğru olacaktır.

Akvaryum filtreleri / hava pompaları

Filtreleme sistemleri, balıklarınızın sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamalarını sağlar. Basit bir akvaryum filtresi sadece balıklarınız için değil, biyolojik atıkları temizlediğinden akvaryumunuzun görünümü için de önemlidir. Hava pompası diğer adıyla hava motoru ise akvaryuma dolayısıyla balıklara oksijen sağlamak için kullanılır. Aslında akvaryum filtreleri de benzer işlevi görür, ancak hava taşı ilave ederek oluşan hava kabarcıklarıyla akvaryumunuzda farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Kafes Kuşları

Kuş bakımının sadece su ve yem vermekle sınırlı olmadığını kuş meraklıları çok iyi bilir. Kuşlar dengeli beslenmeli, temiz bir ortamda yaşamalı ve vakit geçirebilecekleri kafes oyuncakları olmalıdır.

Kuş yemleri

Kuşunuzun yeminde fazla kalorisi olmayan ayçiçeği gibi %50 oranında tohum olmalıdır. Bunun yanında marul ve brokoli de kuşlar için önemli bir besin kaynağıdır. Ayrıca kuşlar, patates ve havuç da sever. GittiGidiyor'da muhabbet kuşunuz, papağanınız ya da kanaryanız için muhabbet kuşu yemi, kanarya yemi, papağan yemi ve kalsiyum bakımından zengin gaga taşı (mürekkep balığı kemiği) gibi ürünleri bulabilirsiniz.

Kuş kafesleri

Alacağınız kuş kafesi, kuşunuzun kanatlarını açabileceği genişlikte olmalıdır. Yüksek kafes yerine geniş, dikdörtgen kafesler küçük kuşlar için daha uygundur. Tukan, papağan gibi daha büyük kuşlar için daha geniş ve büyük bir kafes satın almalısınız. Üstelik bu kafeslerin demirleri de çok sağlam olmalıdır. Unutmayın papağanlar güçlü gagalarıyla kapalı demir kafesin kapısını bile açabilir. Evcil Hayvanlar kategorisi altında yer alan Kuş bölümünde papağan kafesi,muhabbet kuşu kafesi,kanarya kafesi gibi ürünlere de ulaşabilirsiniz.

Kafes oyuncakları

Ayna, zil, tünek, aynalı salıncak, aynalı banyo gibi kafes oyuncakları kuşunuzun kafesinde keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Bu oyuncaklar sayesinde kuşunuz hareket ederek hem sağlığını koruyacak hem de sıkılmayacaktır.

Kuşunuzun sağlığını koruyun

Kuşunuzun sağlığı için kuş ilacı Avidare, kuş vitamini Avisol, kuş ilacı Aviastım, Exobit parazit spreyi, kuş banyosu ve vitaminli kuş yemlerinden satın alabilirsiniz.

Hamster İçin Malzemeler

Evinizde beslediğiniz küçük hamsterlarla ilgili aradığınız aksesuarlara; hemstır kafesi, hemstır talaşı, hemster dönme talaşı, hemstır koşu çarkı vb. ürünleri Evcil Hayvanlar kategorisinin Diğer Evcil Hayvan Ürünleri başlığında bulabilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

GittiGidiyor'da evcil hayvanlarla ilgili listelenen ürünleri görmek için; Ev, Dekorasyon & Bahçe kategorisini tıklamalısınız.

Kategorilerde arayın: GittiGidiyor ana sayfasının sol köşesinde yer alan kategoriler bölümünden;
Ev, Dekorasyon & Bahçe > Evcil Hayvan Ürünleri > Balık / Akvaryum, Kedi, Köpek, Kuş,Diğer Evcil Hayvan Ürünleri vb. daha pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'un arama çubuğuna aradığınız ürünle ilgili bir kelime ya da başlık girerseniz, aradığınız ürünle ilgili sitedeki satışları görebilirsiniz. Örneğin; papağan yemi arıyorsanız; arama çubuğuna "papağan yemi" yazıp, arama yapınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünlerini Güvenle Alın

Bir ürün satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın: Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı: Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.

İlgili kategorilerİlgili kategoriler