Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

El İşi Ürün ve Malzemeleri Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   resim  |  örgü  |  örgü  |  yağlı boya resim  |  dantel / tığ işi

El sanatları yetenek isteyen kişisel bir hobi olmanın yanı sıra oldukça keyifli ve rahatlatıcı bir uğraştır. El işi ürünlerin bazıları aynı zamanda yapıldığı yörenin kültürel izlerini taşır. Antika & Sanat kategorisi altında yer alan Antika Tekstil / El İşi bölümünden geleneksel öğeler içeren el işi nakış işlemelerinden oluşan Dantel / Tığ İşi, Kanaviçe / İğne Oyası, Masa / Sehpa Örtüsü,Yazma / Eşarp, Türk ve Osmanlı Kıyafetler, Çanta / Heybe gibi birbirinden özel el işi ürünlere ulaşabilirsiniz.

 • Yeteneğinizi Keşfedin

 • El İşi İçin Malzeme Edinin

 • Sevdiklerinizi El İşi Hediyelerle Sevindirin

 • El İşi Ürün ve Malzemelerini GittiGidiyor'da Bulun

 • El İşi Ürün ve Malzemelerini Güvenle Alın

Yeteneğinizi Keşfedin

Keyif alacağınız bir hobi ile uğraşmaya başlamadan önce konu hakkında yeterli teknik bilgi ve malzemeye sahip olup olmadığınızı gözden geçirmelisiniz. GittiGidiyor'da, ilgilendiğiniz el sanatı hakkında ihtiyacınız olabilecek her türlü malzemeyi bulabilirsiniz. Eğer el sanatları veya el işi konusunda acemiyseniz, eğitici materyallerden yardım alabilir, örneğin el örgüsü, dikiş ve nakış tekniklerini öğreten kitaplara, kıyafet ve örgü modelleri içeren moda dergilerine göz atabilirsiniz.

El İşi İçin Malzeme Edinin

Resim, ahşap boyama, takı tasarımı veya dikiş-nakış olsun, el sanatları hobiniz için ihtiyacınız olabilecek her türlü malzemeyi bulmanız mümkün.

Sevdiklerinizi El İşi Hediyelerle Sevindirin

El işi ürünler, sevdiklerinize hediye vermek için mükemmel bir seçenek olabilir. Çünkü el emeğinin özel ve anlamlı bir yanı vardır. GittiGidiyor'da bulabileceğiniz el işi ürünler arasında; yağlıboya resim, suluboya resim, çizimler, minyatür, ebru sanatı,dantel /tığ işi, masa/sehpa örtüsü, çanta /heybe, porselen, seramik/çiniyi örnek verebiliriz. Arkadaşlarınız, sevgiliniz veya aileniz için aldığınız hediyeleri daha ilginç hale getirmek için birkaç öneri:

 • Hediye paketi en az hediyeniz kadar önemlidir. Kurdelelerle süslü renkli bir hediye paketi hazırlayabilirsiniz.
 • Hediye paketinizin yanına iliştireceğiniz eğlenceli veya romantik bir kart ile duygularınızı ifade edebilirsiniz.

El İşi Malzemelerini GittiGidiyor'da Bulun

Nasıl bir sanatsal ürün alacağınıza karar verdikten sonra, GittiGidiyor ana sayfasında yer alan Kategoriler bölümünden Antikalar & Sanat kategorisini tıklayınız.

Kategorilerde arayın: Her sayfanın sol tarafında yer alan Kategoriler bölümünden aradığınız ürüne ait listelemelere ulaşabilirsiniz. Sitenin derinlerine daldıkça alt kategorilerde daha fazla ürünle karşılaşacaksınız.Antikalar & Sanat > Antika Tekstil / El İşi > Yastık, Yorgan, Battaniye, Dantel / Tığ İşi, Çanta / Heybe, Kanaviçe / İğne Oyası, Kumaş,Masa / Sehpa Örtüsü, Mendil, Para Kesesi gibi başlıklardan pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'da arama yaparken seçeceğiniz kelimeler sizi hedefinize ulaştıracaktır. Örneğin; minyatür arıyorsanız arama kutusuna "minyatür" (herhangi bir noktalama işareti kullanmadan)yazmalısınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

El İşi Malzemelerini Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.