Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Dikiş Makinesi Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   dikiş makinesi  |  dikiş iğnesi  |  dikiş seti  |  dikiş makası  |  iplik oyası

Antika & Sanat kategorisi altında yer alan Antika Tekstil / El İşi bölümünden geleneksel öğeler içeren el işi nakış işlemelerinden oluşan Dantel / Tığ İşi, Kanaviçe / İğne Oyası, Masa / Sehpa Örtüsü, Yazma / Eşarp, Türk ve Osmanlı Kıyafetler gibi birbirinden özel el işi ürünlere ulaşabilirsiniz. Ancak dikiş ve nakıştan anlayan biriyseniz orijinal giysi ve aksesuarlar yaratmak isteyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olabilecek dikiş makinesi, dikiş makinesi iğne takımı, iplik oyası, nakış tığı, kumaş, dikiş makası, nakış makası, dikiş makinesi motoru gibi ürünleri GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.

 • Dikiş Makinenizin İhtiyaçlarını Belirleyin

 • Dikiş Makinesi Çeşitlerini Keşfedin

 • Dikiş Makinesinin Özellikleri

 • El-Dikiş Makinelerini Keşfedin

 • Dikiş Makinesi ve Malzemelerini GittiGidiyor'da Bulun

 • Dikiş Makinesi ve Malzemelerini Güvenle Alın

Dikiş Makinenizin İhtiyaçlarını Belirleyin

Dikiş makinesi satın almadan önce ne tür bir dikiş makinesine ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Dikiş ve nakışta amatör biri misiniz, yoksa ürettiğiniz el işi ürünleri satmak isteyen bir profesyonel mi?

Dikeceğiniz ürünlere dikiş makinesi yardımıyla bazı nakış desenleri eklemek isterseniz bu konuda size yardımcı olabilecek dikiş makinelerini tercih etmelisiniz.

Eğer dikiş ve nakışta girişimci bir ruhunuz varsa ve yapacağınız orijinal ürünleri satmak istiyorsanız, kot kumaş ve döşemelik kumaşlar gibi ağır malzemeleri işleyebilen ticari bir dikiş-nakış makinesi aramalısınız

Dikiş Makinesi Çeşitlerini Keşfedin

İhtiyacınıza uygun dikiş makineleri ve dikiş makinesi motoru, dikiş makinesi çantası, Singer dikiş seti gibi ürünler için GittiGidiyor'a bakabilirsiniz.

 • Sadece nakış veya sökükler için:

  Dikiş makinesini sadece nakış ve süslemeler için kullanacaksanız almanız gereken standart bir dikiş makinesidir. Dilerseniz sökük tamiri gibi acil işlerinizde pratik amaçlı kullanılan sewing portatif dikiş makinesi gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Nakış ve dikiş makineleri:

  Hem dikiş hem nakış yapabilme imkânı sunan desen dikiş makineleri ile duvar, anahtar, açı, ray, elips, hilal, dalgalı, saçak, nokta zikzak dikişi gibi farklı dikiş özelliklerini kullanarak yaratıcı elbise ve aksesuarlar yapabilirsiniz.
 • Endüstriyel dikiş makineleri:

  Ağır metalden üretilen ve profesyonellere hitap eden bu makinelerin birden fazla dikiş iğnesi vardır ve işlemek istediğiniz renkli desenleri bu iğne başlıklarıyla daha hızlı bir şekilde her türlü kumaşa rahatlıkla işlemenizi sağlar.

Dikiş Makinesinin Özellikleri

Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte dikiş makinelerine de pek çok yeni özellik eklenmiştir. Dikiş ve nakışa yeni başladıysanız kullanımı kolay bir dikiş-nakış makinesi tercih edin. Özellikle otomatik iğne başlığı ve kolayca değiştirilebilir bobinleri olan makineleri tercih edin. Dikiş makineleri ile ün yapmış Singer, Pfaff gibi markaların ürünlerine göz atabilirsiniz.

 • Programlanabilir ve elektronik dikiş makineleri:

  Profesyonellere yönelik tasarlanan programlanabilir dikiş makineleri yüksek kapasiteli bir hafızaya sahiptir. İstediğiniz desenleri makinenin hafızasına yükleyebilir ya da makinenin hafızasında yer alan desenleri, dikiş özelliklerini kullanabilirsiniz.
 • Ayna-desen özelliği:

  Bu özellik sayesinde dikişinizde kusursuz bir simetri ve uyum elde edebilirsiniz.
 • Baskı ayağı:

  Bu ayaklar her dikişi daha da kolaylaştırır ve kumaşın makineden kaymasını önler. Dikkat gerektiren bazı işler sadece doğru baskı ayağı yardımıyla yapılır.
 • Kasnak:

  Kasnak sayesinde nakış makinenizin performansını arttırabilir ve profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. Büyüklükleri ne olursa olsun, tüm desenler mükemmel olacaktır.
 • Sürfile / Overlok Ayakları:

  Bir adımda dikiş, kesme, bitirme ve hatta kenar kıvırma gibi işlemler sürfile/overlok makinenizin yapabileceklerinden sadece birkaçıdır.
 • Bobin:

  Bobin ipliğinizi sabit tutar.

El-Dikiş Makinelerini Keşfedin

El dikiş makineleri, dikiş makinelerinden alamadığınız keyfi size sunabilir, çünkü bu makineler yetenek ve yaratıcılık isteyen makinelerdir. Hayalinizdeki desen ve dikiş özelliklerini bu makineler yardımıyla gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Bu makineler için ihtiyacınız olacak dikiş makası, nakış makası, sürfile makası, dikiş iğnesi gibi dikiş seti ürünlerinin yanı sıra dikiş makinesi çantası gibi aksesuarları da GittiGidiyor'da bulabilirsiniz. Dikiş ve nakışa yeni başlayanlar, bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere yönelik dikiş kitabı, giysi modelleri ve aksesuarları gibi rehber kitaplara ve moda dergilerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Dikiş Makinesi ve Malzemelerini GittiGidiyor'da Bulun

Nasıl bir dikiş makinesi satın alacağınıza karar verdikten sonra, GittiGidiyor ana sayfasında yer alan kategoriler bölümünden Antikalar & Sanat veya Ev Elektroniği kategorilerini tıklayınız.

Kategorilerde arayın: Her sayfanın sol tarafında yer alan kategoriler bölümünden aradığınız ürüne ait listelemelere ulaşabilirsiniz. Sitenin derinlerine daldıkça alt kategorilerde daha fazla ürünle karşılaşacaksınız.
Ev Elektroniği > Elektrikli Ev Aletleri > Dikiş Makinesi
Antikalar & Sanat > Antika Objeler

Ev, Dekorasyon & Bahçe > Tamir & Tadilat Gereçleri başlıklarından pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'da arama yaparken seçeceğiniz kelimeler sizi hedefinize ulaştıracaktır. Örneğin; overlok makinesi arıyorsanız arama kutusuna "overlok makinesi" (herhangi bir noktalama işareti kullanmadan)yazmalısınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Dikiş Makinesi ve Malzemelerini Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.