Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Cep Telefonu Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   cep telefonu  |  PDA  |  kılıf & kapaklar  |  batarya & piller  |  kulaklık

Dünyaca ünlü markaların cep telefonu modellerini, PDA/Avuç içi bilgisayarları, sim kart/hat, cep telefonu aksesuarları ve yedek parçalarını GittiGidiyor'un Cep Telefonu & PDA kategorisinde bulabilirsiniz.
Bu rehber, cep telefonu satın alırken ihtiyacınız olan özellikleri belirlemeniz ve bütçenize en uygun telefonu satın almanız konusunda size yardımcı olacaktır.

 • Cep Telefonu Özelliklerini Keşfedin

 • Cep Telefonu & PDA / Avuç İçi Aksesuarları, Yedek Parçaları

 • Cep Telefonunu GittiGidiyor'da Bulun

 • Cep Telefonunu Güvenle Alın

Cep Telefonu Özelliklerini Keşfedin

GittiGidiyor'da farklı fiyat aralıklarında yeni ve kullanılmış cep telefonlarına ulaşabilirsiniz. "Cep telefonumda sadece temel özellikler olsun, ihtiyacımı karşılasın yeter" diyorsanız pahalı modeller yerine arama kriterinizde fiyat aralığı tercihinizi belirterek daha ucuz modelleri aratabilirsiniz. Fiyat aralığı sizin için önemsiz bir ayrıntı ise ve Nokia, Samsung, Sony Ericsson, iPhone, Motorola, Anycool, Blackberry gibi dünyaca ünlü markaların son teknoloji ürünü cep telefonu, PDA/Avuç içi bilgisayar modeli telefon ve aksesuarlarına meraklıysanız aradığınız teknoloji parmağınızın ucunda!

Cep telefonu satın alırken size sunulan farklı seçenekler arasından doğru tercih yapmak gün geçtikte zorlaşıyor. Değişen ve gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün cep telefonlarına yeni özellikler ve farklı fonksiyonlar ekleniyor. Tüm bu özellikler arasında kaybolmadan aradığınız cep telefonunu bulmak için aşağıdaki soruları sormak size yardımcı olabilir:

 • Cep telefonunuzda en çok hangi özelliklerin olmasını istiyorsunuz?

  Cep telefonu satın alırken ihtiyaçlarınızı çok iyi belirlemelisiniz. Örneğin fotoğraf çekme, müzik dinleme, multimedya, internet, video/ses kaydı, oyun, 3G, kablosuz internet bağlantısı(WLAN) gibi ayrı ayrı özelliklerden hangisi sizin için daha öncelikli? Bu özelliklerin hepsinin bir arada olduğu cep telefonları da bulabilirsiniz ancak her biri aynı kalitede olmayabilir. Bu nedenle örneğin cep telefonunda müzik özelliği öncelikli tercihiniz ise bu konuda başarılı olan modelleri tercih etmelisiniz.
 • Cep telefonunuzu Türkiye dışında da kullanmak istiyor musunuz?

  Cep telefonunuzu yurt dışında da kullanabilmeniz için öncelikle standart GSM özellikli bir telefonunuz olmalıdır. Telefonunuzun yurt dışı görüşmelerine açık olup olmadığını öğrenmek için servis sağlayıcınızla (Turkcell, Avea, Vodafone vb.) görüşünüz.
 • İnternet özelliği veya e-postalarınıza cep telefonunuzdan ulaşmak mı istiyorsunuz?

  Artık cep telefonu modellerinin yanı sıra servis sağlayıcıların da çoğu e-posta ve internet erişim özelliklerini destekliyor. Eğer bu özelliği sık kullanacaksınız araştırmanızı bu yönde genişletebilir, farklı markaların internet ve e-posta erişim özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanında araştırmanızı renkli ekran, dokunmatik ekran, kamera, PDA, Wi-Fi, Bluetooth, bas-konuş, GPS, MP3 çalar, radyo, multimedya oyun, QWERTY klavye gibi farklı özellikleri ekleyerek genişletebilirsiniz.
 • Alacağınız telefonun boyutları ve ağırlığı sizin için ne kadar önemli?

  Günümüzde cep telefonları farklı şekil ve boyutlarda üretilmektedir. Örneğin kapaklı(clamshell), sürgülü, candybar veya PDA telefonlardan birini tercih edebilirsiniz. Örneğin kolay taşınabilen kapaklı modeller ekranın çizilmesini ve hatalı aramaları önleyen kullanışlı modeller arasındadır. Daha geniş ekranlı PDA telefonlar ise sunduğu özellikler açısından sade ve küçük modellerden daha başarılıdır. QWERTY klavye ise telefon tuşlarının bilgisayar klavyesi özelliğinde olmasıdır.

Cep Telefonu & PDA/Avuç İçi Aksesuarları, Yedek Parçaları

Cep telefonu aksesuarları: Farklı markaların Batarya & Pilleri, Kapak & Tuş Takımı, Bluetooth Aksesuarları, Kılıf & Askılar, Şarj Cihazı, Stand, Araç Kitleri, Data Kablosu, Kamera Eklentileri, Kulaklık bulabileceğiniz cep telefonu aksesuarlarıdır

PDA/Avuç içi aksesuarları: Sadece PDA/Avuç içi telefonlara özel PDA Kalemi (Stylus Pen), Kılıf & Kapaklar, Şarj Cihazı, Data Kablosu, Batarya & Piller, Klavye & Mouse gibi aksesuarları buradan bulabilirsiniz.

Yedek parçalar: Cep telefonunuzun eskiyen veya yenilemek istediğiniz ekran camı, LCD ekran, film flex cable, tuş takımı, kasa, kapak gibi hiçbir yerde bulamayacağınız yedek parçalarını bulabilirsiniz.

Sim Kart/Hat: Turkcell, Avea, Vodafone gibi servis sağlayıcıların kontörlü ve faturalı özel numaralarını satın alabilirsiniz.

Cep Telefonunu GittiGidiyor'da Bulun

Nasıl bir cep telefonu veya PDA/Avuç içi bilgisayar alacağınıza karar verdikten sonra, GittiGidiyor ana sayfasında yer alan Kategoriler bölümünden Cep Telefonu & PDA kategorisini tıklayınız.

Kategorilerde arayın: Her sayfanın sol tarafında yer alan Kategoriler bölümünden aradığınız ürüne ait listelemelere ulaşabilirsiniz. Sitenin derinlerine daldıkça alt kategorilerde daha fazla ürünle karşılaşacaksınız.

Cep Telefonu & PDA > Cep Telefonu (Cihazlar), Cep Telefonu Aksesuarları, PDA / Avuç içi Aksesuarları, PDA / Avuç içi Bilgisayar, Hafıza Kartı,Sim Kart / Hat, Tamir Gereçleri, Yedek Parçalar, Toplu Satış, Diğer Cep Telefonu & PDA başlıklarından pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'da arama yaparken seçeceğiniz kelimeler sizi hedefinize ulaştıracaktır. Örneğin; Nokia şarj cihazı arıyorsanız arama kutusuna "Nokia şarj cihazı" (herhangi bir noktalama işareti kullanmadan) yazmalısınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Cep Telefonunu Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.