Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Bürümcük Koltuk Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Satın alma rehberi hazırlayınAnahtar kelimeler:   bürümcük koltuk örtüsü  |  likralı örtü  |  koltuk örtüsü  |  koltuk kılıfı  |  koltuk döşeme

 İyi alışverişler GG kullanıcıları,

Evimizde kullandığımız koltuklarımıza zaman içerisinde eskiyip renkleri solmasın diye yada solmuş rengini yenilemek yada değişen diğer ev dekor objelerinin rengine uyum sağlasın diye koltuk örtüleri almaktayız.

Bu koltuk örtüleri arasında özellikle BÜRÜMCÜK KOLTUK ÖRTÜSÜ bu aralar çok revaçta ve bizim gibi birçok satıcının bu ürünü gitti gidiyor kullanıcılarına sunduğunu görmekteyiz.

Bu örtüler içerisi likralı kumaştan yapılmış olup koltuğun şeklini saracak şekilde dikim yeri ve yastıklamalara sahiptir. enellikle iki tip model vardır. MAXİ ve STANDART. 

Maxi model çek-yat tarzı koltuklar için yani koltuk yan kolları düz olan modeller içindir. Standart modelde ise koltuk yan kolları yukarıya doğru eğimli olmaktadır.

Bu seçenkelere göre istediğiniz sayılarda ve çeşitte sipariş verebileceğiniz gibi normal şartlarda standart modeller 3+2+1+1 olarak, maxi modeller ise 3+3+1+1 olarak gelmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bürümcük kumaşıdır. %100 pamuklu olmayan kumaşlar hem daha ucuz hem de daha çabuk deforme olmaktadır. Zira bu kumaşlar polyester iplik içerdiğin 2 defa boyanmakta ve yüksek sıcaklıkta boya kazanına girmektedir. Bu nedenle nazik olan likralar zarar görmektedir.

Pamuk olanlar ise bir defada ve düşük sıcaklıkta boyanmaktadır. Ayrıca genell,kle pamuk malzeme ve boyası kansorejen madde içermemekte iken polyesterde durum tam tersinedir.

Örneğin polyester malzemeli bir bürümcük koltk örtüsü takımı 125-145 lira arası satılırken pamuklu olanlar 155-215 TL arası kumaş gramajna ve ürün markasına göre değişmektedir.  Bu nedenle ucuz olanı değil gerçek %100 pamuk içeren kumaştan mamül bürümcük koltuk örtüsü takımlarını tercih etmelidir. Hem güvenle kullanım hem de kullanım ömrü açısından bu önemlidir. Çünkü kısa sürede deforme olacağı için ucuza aldığınız polyester malzemeli koltuk örtüsü aslında size daha pahalıya malolacaktır.

Birde satın alma öncesi renk, model için stok ve kargolama süresi sormanızda faide var. zira satıcı elinde talep ettiğiniz modelin rengi olmadığı için bu renge benzer başka renk yada başka üreticilerin spot mallarından sizlere gönderebilmekte ki, buda verdiğiniz paranın karşılığı olamamaktadır.

Gitti Gidiyorda KEYİFLİ alışverişler dileklerimle.

 

Rehber tarihi: 24/11/2011  (07/10/2016  tarihinde güncellenmiştir.)

Rehber No: 1332

Oylayan 5 kullanıcının tamamı bu rehberi faydalı buldu.
Bu rehberi faydalı buldunuz mu? 
Evet   Hayır

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın

Kullanıcının diğer rehberleriKullanıcının diğer rehberleri

İlgili kategorilerİlgili kategoriler