Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Bebek Taşıma Ürünleri Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Bebeğinizle birlikte dışarıya, yürüyüşe, alışverişe ya da tatile çıkmak artık dert olmamalı. Çünkü GittiGidiyor'da listelenen bebek taşıma ürünleri arasında pusetten, araba/oto koltuğuna; kangurudan ana kucağına kadar aradığınız her türlü bebek taşıma ürününü bulabilirsiniz.

 • Bebek Taşıma Ürünlerini Keşfedin

 • Bebek Arabası / Puset Satın Almadan Önce

 • Bebek Arabası Aksesuarları

 • Bebek Taşıma Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

 • Bebek Taşıma Ürünlerini Güvenle Alın

Bebek Taşıma Ürünlerini Keşfedin

Bırakın elleriniz özgür kalsın!

 • Kanguru:

  Bebeğinizle birlikte kısa bir yürüyüşe mi çıkmak istiyorsunuz? Hantal bebek arabaları kimi zaman özgürlüğünüzü kısıtlayabilir, anatomiye uygun olarak tasarlanmış kangurular hem sizi hem de bebeğinizi rahat ettirir. 0-8 ay bebekler için kullanıma uygun olan kanguruların arka kısmında yer alan taşıma bandı ve ayarlanabilir omuz askıları sayesinde hem bebeğinizle sıcak bir iletişim kuracak hem de onu kollarınız ağrımadan rahatlıkla taşıyacaksınız.
 • Bebek taşıma çantası:

  Bebek taşıma çantası, bebeğinizi doğduğu andan itibaren; hiç yorulmadan, onun sıcaklığını hissederek ve en önemlisi onun kendini güvende hissetmesini sağlayarak taşıyabileceğiniz bir üründür. Seyahatte ve yürüyüşte bırakın elleriniz özgür kalsın, bebeğinizle keyifli anlar size kalsın.

Bebeğinizin emniyet kemeri

 • Araba/oto koltukları:

  Otomobil yolculuğunda maksimum güvenlik ve yolculuk sırasında konfor sağlayan araba/oto koltukları, bebeğinizin rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak.

İlk adımlar

 • Yürüteç:

  Bebeğiniz, ilk adımlarını atmaya başladığı bu dönemde yürüteç ona yardımcı olacak, aynı zamanda keyifle oynadığı bir oyuncak görevini görecektir.

Bebek Arabası / Puset Satın Almadan Önce

Size en uygun bebek arabasını seçin

Bebeğiniz dört yaşına gelene kadar bir bebek arabasına / pusete ihtiyacınız olacak. GittiGidiyor'un geniş ürün yelpazesi arasından size en uygun bebek arabasını seçebilir veya artık kullanmadığınız bebek arabanızı satabilirsiniz. Yaşam tarzınıza uygun portatif, hafif ve katlanabilen bebek arabalarının yanı sıra aksesuarlı ve tam donanımlı bebek arabalarını da tercih edebilirsiniz. Alışveriş yaparken, bütçenize en uygun bebek arabasını seçmenin yanı sıra güvenlik, rahat sürüş vb. bir bebek arabasından beklediğiniz öncelikli özellikleri belirlemelisiniz.

 • Tam donanımlı ve orta boy bebek arabaları

 • Bebeğiniz küçük de olsa bazen büyük bir bebek arabasına ihtiyacınız olabilir. Tam donanımlı ve orta boy bebek arabalarında genellikle tekerleklerinde darbeleri önleyen süspansiyon ve fren sistemi, emniyet kemeri, 360 derece dönebilen ön tekerlekler, kademeli sırt dayanak ayarı(tam yatar pozisyonlu), tüm eşyalarınızı taşıyabilecek geniş alt sepet, ayak örtüsü, yazlık/kışlık tente vb. ekstra özellikler ve aksesuarlar bulunmaktadır. Büyük ve tam donanımlı bir bebek arabasının günlük hayatınızda yokuş, merdiven gibi yerlerde size engel olma ihtimali de vardır. Bu yüzden tam donanımlı bir bebek arabası yerine orta boy bir bebek arabası da tercih edebilirsiniz.

 • Hafif bebek arabaları

 • Hafif ve katlanabilen bebek arabaları seyahatte veya uzun yürüyüşlerde size kolaylık sağlayacaktır. Hafif bebek arabalarının portatif olduğu bir gerçek; ancak tam donanımlı bebek arabalarına göre daha az dayanıklı olan bu bebek arabalarını almadan önce kullanım talimatlarını okuyup bebeğinize uygun olup olmadığını araştırabilirsiniz.

 • Üç tekerlekli bebek arabaları

 • Sportif ebeveynler için sürüş rahatlığı sunan üç tekerlekli bebek arabaları, bebeğinizin konforu için oldukça kullanışlıdır. Hafif ve geniş çaplı bisiklet tekerlekleri, bu pusetlerin manevra yeteneğini artırdığı gibi pürüzlü yüzeylerde de rahat sürüş sağlar.

 • İkiz bebek arabaları

 • Artık ikizlerinizle birlikte keyifli bir gezintiye çıkabileceksiniz. İkizler için özel tasarlanmış, ikiz bebek arabalarını GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.

 • Bebek arabası alırken dikkat edilecek unsurlar

 • Bebek arabası alırken güvenlik en önemli kriteriniz olmalıdır. GittiGidiyor'da satılan ürünlerin fotoğraflarına bakarak aşağıda listelenen güvenlik unsurlarının üründe olup olmadığına bakabilir; ürün hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için üretici firmayla ya da satıcıyla irtibata geçebilirsiniz.

 1. Sağlamlık:

  Sağlam ve dengeli bebek arabaları rahat ve pürüzsüz bir sürüş sağlar. Bebek arabasının devrilmeyi önleyen geniş tekerlek yüzeyleri olmalıdır. Pusetin sepeti varsa, tekerleklere yakın bir yerde pusetin altında yer almalıdır.
 2. Emniyet kemeri:

  3 noktadan bağlanan emniyet kemerleri yani; belden ve bacak aralarından bağlanan kemerler sadece belden bağlanan emniyet kemerlerinden daha güvenlidir. Alacağınız bebek arabasında 3 veya 5 farklı noktada emniyet kemeri olup olmadığına dikkat ediniz.
 3. Tekerlek freni:

  Bebek arabasının ön veya arka tekerleklerinde yer alan frenlerin doğru çalışıp çalışmadığına dikkat ediniz.
 4. Bağlanan parçalar:

  Pusete bağlanan parçalar varsa bunların iyi yerleşip yerleşmediğine dikkat ediniz.
 5. Arkaya doğru yatabilen pusetler:

  Eğer bebeğiniz yeni doğmuş veya en az 3 aylık ise arkaya doğru tamamen yatabilen pusetleri tercih etmelisiniz.
 6. Görünüş:

  Pusetin fotoğraftaki görünüşünden nasıl durumda olduğunu anlayabilirsiniz. Eksik veya bozuk parçası olup olmadığına dikkat ediniz. Ayrıca temizlenebilir malzemeden yapılmış olması da önemlidir.
 7. Değiştirilebilir, yıkanabilir malzeme:

  Bebek arabasının minderinin değiştirilebilir veya yıkanabilir/temizlenebilir olması önemlidir.

Her şey bebeğinizin güvenliği için

Bebek arabasını/pusetini satın aldığınız firmanın verdiği kullanma kılavuzunu ve ürünle ilgili temel güvenlik unsurlarını mutlaka okuyun.

 • Puset içindeyken bebeğinizin emniyet kemerlerini mutlaka bağlayın.
 • Gözünüz bebeğinizin üzerinde olsun.
 • Bebek arabasını katlayıp açarken dikkat edin.
 • Bebeğinizin emniyet kemerini açmasını önleyin.
 • Çocukların bebek arabasıyla oynamasına izin vermeyin.
 • Uzun süre durduğunuzda bebek arabasının tekerleklerini kilitlemeyi unutmayın.

Bebek Arabası Aksesuarları

Bebek arabasına bebeğiniz için değişik oyuncaklar ekleyebilir ve farklı türde aksesuarlarla bebek arabanızı kişiselleştirebilirsiniz.

 • Bebek arabası/puset yağmurluğu:

  Şeffaf naylon kılıftan oluşan bebek arabası/puset yağmurlukları, bebeğinizi yağmurdan korur. Tekerleklere kadar olan yağmurluklar da vardır.
 • Bebek arabası sinekliği:

  Bebeğinizi sineklerden korumanıza yardımcı olacak bu ürün ile bebeğiniz yazın rahat edecek.
 • Yatak & puset oyuncakları:

  Bebek arabasına monte edebileceğiniz puset oyuncakları ile bebeğinize daha eğlenceli bir gezinti yaşatabilirsiniz. Puset oyuncaklarını GittiGidiyor'un Bebek Oyuncak kategorisinde bulabilirsiniz.

Bebek Taşıma Ürünlerini GittiGidiyor'da Bulun

Öncelikle ne tür bir bebek taşıma ürünü satın alacağınıza karar verin, GittiGidiyor'un Bebek & Anne kategorisine tıklayıp burada listelenen ürünlere bir göz atın.

Kategorilerde arayın: Ana sayfanın solunda yer alan Kategoriler başlığının altında Bebek & Anne kategorisine tıkladığınızda karşınıza Bebek & Anne kategorisiyle ilgili listelenmiş ürünlerin Anne Bakımı & Emzirme, Bebek Beslenme, Bebek Oyuncak, Bebek Giyim vb. farklı alt kategorileri çıkacaktır. Bu alt kategorilerde yapılan listelemeler arasından aradığınız ürünü bulmak çok daha kolay olacaktır.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor listelemeleri arasından aradığınız bebek taşıma ile ilgili ürünü anahtar kelimeleri kullanarak arayın. Örneğin; bebek arabası arıyorsanız GittiGidiyor arama kutusuna "Bebek arabası" veya "puset" yazmalısınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Bebek Taşıma Ürünlerini Güvenle Alın

Bir ürün satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.

İlgili kategorilerİlgili kategoriler