Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Bebek Oyuncağı Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   çıngırak  |  dişlik  |  yumuşak kitap  |  oyun parkı  |  bisiklet

Bebek oyuncakları bebeğinizin beynini uyarıp kaslarının gelişimine yardımcı olduğu gibi bir yandan da etrafına keyifli gülücükler dağıtmasını sağlar. Bebek oyuncaklarının çoğu bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine göre tasarlanmıştır.

Doğumdan itibaren, bebeğinizin motor becerilerini(hareket yeteneği), görsel yeteneğini ve dilini geliştirmesine yardımcı olan çeşitli oyuncaklar çocuk doktorları tarafından da tavsiye edilmektedir. Bebeğiniz ister yeni doğmuş ya da yürümeye başlamış olsun, GittiGidiyor'da her döneme uygun eğitici, geliştirici oyuncaklardan bulabilmeniz mümkün.

Bebek oyuncaklarının güvenliği konusunda ayrıntılı bilgi almak için üretici firma ya da satıcıyla irtibata geçiniz. Satın almak istediğiniz bebek oyuncağının, bebeğinize uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, bebeğinizin/çocuğunuzun doktoruna veya çocuk gelişimi konusunda uzman bir kişiye de mutlaka danışın.

 • Oyuncaklarla Bebeğinizi Harekete Geçirin (0-6 ay)

 • Bebeğiniz Yeteneklerini Keşfetsin (6-12 ay)

 • Yürümeye Başlayan Bebeğiniz için Oyuncak Seçin (1-2 yaş)

 • Bırakın Çocuğunuz Hayal Etsin (2-4 yaş)

 • Bebek Oyuncaklarını GittiGidiyor'da Bulun

 • Bebek Oyuncaklarını Güvenle Alın

Oyuncaklarla Bebeğinizi Harekete Geçirin (0-6 ay)

Yeni doğmuş bebeklerin görsel yetenekleri ile kasları tam olarak gelişmemiştir; ancak bulundukları yeni ortamı hissetmektedirler. Sürekli yatar pozisyonda bir yere kıpırdayamadıkları için, yattıkları yerden takip edebilecekleri ya da uzanmak isteyecekleri asılı/hareketli oyuncaklar(karyola oyuncakları), bebek arabalarındaki oyuncaklar bu dönemdeki bebekler için uygundur.

 • Karyola oyuncakları & aksesuarları:

  Bebeğinizin karyolasına asacağınız renkli, müzikli veya müziksiz; aynalı ve peluşlu dönenceler gibi karyola oyuncakları bebeğinizi oyalayacak ve memnun edecektir. Özellikle parlak, pırıltılı, aynalı ve müzikli oyuncaklar, huysuz bebeklerin bile ilgisini çekecek ve onları sakinleştirecektir.
 • Çıngırak ve diş kaşıyıcılar:

  Bebeğiniz diş çıkarmaya başladığında her şeyi ağzına götürmek isteyecektir, özellikle bu dönemde ağzına sokabileceği çıngırak gibi oyuncaklara ihtiyacı olacaktır. Çıngıraklı dişlikler ona yardımcı olacaktır. Bu dişliklerin soğuk ve dayanıklı yüzeyi bebeğin hassas damaklarını güvenle rahatlatarak, uyarır. Ayrıca dişliğin yüzeyi bebeğin diş etlerine nazikçe masaj yapar ve dişlerin çıkmasına da yardımcı olur.
 • Duyusal bebek oyuncakları:

  0-6 ay aralığındaki bebeklere verilen Eğitici, Geliştirici Oyuncaklar (bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan oyuncaklar), genellikle hareket eden, müzikli ve yumuşak oyuncaklardır. Bu oyuncaklar bebeğinizin reflekslerini ve duyusal yeteneklerini geliştirir.
 • Oyun minderleri ve aksesuarları:

  Bebeğinizin karyolasının üstüne astığınız müzikli ve hareketli çıngırakların yanı sıra yerde de oyun oynamasını sağlayabilirsiniz. 0-6 aylık bebekler için yer minderi, oyun minderi, aktivite parkı gibi bebeğin ilk hareketlerinin ve koordinasyon kabiliyetinin gelişmesine yardımcı olan ürünleri GittiGidiyor'da bulabilirsiniz.
 • Yumuşak bebek kitapları:

  Bebeğiniz küçük de olsa ona mutlaka bir şeyler okuyun. Yumuşak kitaplar, ailecek okuma alışkanlığını geliştirdiği gibi bebeğinizin de bu kitaplardaki resimlerle yeni şeyler keşfedip öğrenmesini sağlar.

Aldığınız oyuncağın bebeğinizin yaşına uygun olup olmadığını üretici firma ya da satıcının ürünle ilgili verdiği bilgilerden kontrol ediniz.

Bebeğiniz Yeteneklerini Keşfetsin (6-12 ay)

6-12 aylık bebekler bu dönemde çok hızlı gelişmeye ve öğrenmeye başlarlar. Hareket etmeyi, objeleri kullanmayı ve kendi oyuncaklarını tanımayı vb. öğrenirler. Eğitici oyuncakların çıkarıp takılabilen parçaları ve temel yap-boz bilmeceleri vardır. Bu dönemde bebeğinize vermeniz gereken oyuncaklar etkileşimli ve devamlı oyuncaklar olmalıdır.

 • Aktivite masaları:

  Aktivite masasında yer alan renkli düğmeler, kırılmaz aynalar, müzikli düğmeler bebeğinizin ilgisini çekecektir. Aktivite masaları, yürümeye yeni başlamış bebeklerin de ilgisini çekecektir.
 • Peluş oyuncaklar:

  Bu yaştan itibaren bebekler ilgi duydukları oyuncakları seçmeye başlarlar. Köpek, ayı, tavşan, bebek gibi yumuşak peluş oyuncaklar bebeğinizin ilgisini çekebilir.
 • Toplar:

  Emekleyen bebekler, yumuşak ve hafif topları yuvarlamaktan büyük keyif alırlar. Büyüdükçe tercih edecekleri topun şekli ve büyüklüğü de değişecektir.
 • Kuleler:

  Kuleler ile uğraşmak aşama aşama bebeğinizin zihinsel becerisini geliştirir. Küçük bebekler başlangıç olarak bir veya iki bloktan oluşan kulelerle başlar ve onları bozmaktan hoşlanırlar. İki yaşına geldiğinde daha yüksek kuleler yapabilecek, okul öncesi dönemde ise lego gibi birbirine geçen oyuncaklarla saatlerini geçirecektir.
 • Tekerlekli bebek oyuncakları:

  Bebeğiniz emeklemeye ve yürümeye başladığında, yerde oynayabileceği tahta oyuncak araba ve trenler onun ilgisini çekecektir.
 • Yaz oyuncakları:

  Bu yaşlarda kum kovasını doldurup boşaltmak çocukların keyifle oynadığı oyunlar arasındadır. Yazın sahilde arkadaşlarıyla da oynayabileceği kum seti ve kum arabası gibi yaz oyuncakları çocuğunuzu mutlu edecektir.
 • Çocuk kitapları:

  İlk doğum gününe yaklaştıkça, bebeğiniz kitabın sayfalarını kendi kendine çevirmeye başlayacaktır. Ona bu dönemde hareketli, üçboyutlu ve resimli çocuk kitapları alabilirsiniz.

Yürümeye Başlayan Bebeğiniz için Oyuncak Seçin (1-2 yaş)

Yürümeye başlayan bebeğinizin inanılmaz bir hareket kabiliyeti ve enerjisi vardır. Bu dönemde, uzun süre oyuncaklarıyla baş başa kalıp, kendi kendilerine eğlenebilirler. Eğitici, Geliştirici Oyuncaklar, bu dönemde bebeğinizin hem keyifle oynayacağı hem de dünyaya dair pek çok yeni şey öğreneceği oyuncaklardır.

 • Aktivite oyuncakları:

  Açılıp kapanır kapakları olan, üzerinde basınca ses çıkaran düğmeleri olan oyuncaklar çocuğunuzun hoşuna gideceği oyuncaklardır.
 • Küvet oyuncakları:

  GittiGidiyor'un Bebek Bakımı & Banyo kategorisinde bulabileceğiniz Banyo Oyuncakları arasında yüzen ördek, yunus, balık gibi çeşitli oyuncakları bulabilirsiniz.
 • Boyama kitapları:

  Küçük Picasso'nun şaheserler yaratmak için renkli kalemlere, boya kalemlerine ve kâğıda ihtiyacı olacak. Çocuğunuzun yaratıcılığını keşfedebileceği boyama kitaplarını GittiGidiyor'un Çocuk Kitapları kategorisinde bulabilirsiniz.
 • Bahçe Oyuncakları:

  Çocuğunuzun becerikliliği arttıkça dışarıda da oyun oynamak isteyecektir. Tırmanıp kayabileceği kaydıraklar, salıncaklar, akülü araçlar, şişme yapılar/araçlar, oyun evleri, çadırlar çocuğunuzun dışarıda hoşça vakit geçirmesini sağlayacaktır. Tüm bu ürünleri GittiGidiyor'un Oyuncak & Hobi kategorisinde yer alan Outdoor Oyuncaklar bölümünde de bulabilirsiniz.
 • Oyuncak araba ve evcilik setleri:

  Bu yaşlarda çocuklar babalarından ya da annelerinden gördükleri şeyleri taklit etmeye başlarlar. Bu yüzden erkek çocukları oyuncak araba, kamyon seti, yük arabası, tamirci seti gibi oyuncaklarla; kız çocukları ise bebekler ve aksesuarları, mutfak seti gibi oyuncaklarla oynamak isteyebilir.
 • Yap-bozlar:

  Çocuğunuz 2 yaşına geldiğinde basit yap-bozlarla oynamaktan keyif alacaktır. Doğru parçayı bulup yerleştirmesi ve sizin onay alkışınızı alması onun daha hızlı öğrenmesini sağlayacaktır. Yap-boz'ları Oyuncak & Hobi kategorisinde yer alan Eğitici Oyuncaklar bölümünde de bulabilirsiniz.
 • Çocuk Kitapları:

  Yeni gelişmeye başlayan görsel yeteneği, çocuğunuzun bol resimli ve yazıları olan çocuk kitaplarına daha çok ilgi duymasına neden olacaktır. Bu kitaplar çocuğunuzun dil gelişimi için de faydalı olacaktır.

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuza aldığınız oyuncağın onun yaşına uygun olup olmadığını üretici firma ya da satıcının ürünle ilgili verdiği bilgilerden kontrol ediniz.

Bırakın Çocuğunuz Hayal Etsin (2-4 yaş)

Çocuğunuz büyüdükçe, oynamaktan hoşlandığı oyuncaklar da değişecektir. 2 yaşındaki bir çocuk; konuşmaya başlayan, kendi başına giyinmeyi ve tuvalete gitmeyi becerebilen bağımsız bir çocuktur artık. 3 ve 4 yaşındaki çocuklar ise örneğin, bir yastığı arabaymış gibi kullanan hayal ürünü oyunlar yaratmakta inanılmaz yeteneklidirler.

Önce güvenlik! Satın aldığınız ürünün güvenli kullanım bilgilerini ve ürünün 2-4 yaş çocuklara yönelik olup olmadığını kontrol ediniz.

Bebek Oyuncaklarını GittiGidiyor'da Bulun

Bebek oyuncağı, yatak & puset oyuncağı, eğitici ve geliştirici oyuncaklar vb. listelenen ürünleri görmek için; GittiGidiyor'un Bebek & Anne kategorisinin alt kategorilerinden Bebek Oyuncak'ı tıklamalısınız.

Kategorilerde arayın: GittiGidiyor ana sayfasının sol köşesinde yer alan kategoriler bölümünden;
Bebek & Anne > Bebek Oyuncak > Eğitici, Geliştirici Oyuncaklar,
Bebek & Anne > Bebek Oyuncak > Kostüm ve Parti Aksesuarları,
Bebek & Anne > Bebek Oyuncak > Peluş Oyuncaklar
Bebek & Anne > Bebek Oyuncak > 0-6 Ay, 6-12 Ay, 12-24 Ay, 2-3 Yaş, 3 Yaş Üzeri vb. daha pek çok alt kategoriye ulaşabilir, aradığınız ürünü ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor'un arama çubuğuna aradığınız ürünle ilgili bir kelime ya da başlık girerseniz, aradığınız ürünle ilgili sitedeki satışları görebilirsiniz. Örneğin; çocuğunuz için oyun çadırı arıyorsanız, arama çubuğuna "oyun çadırı" yazıp, arama yapınız. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Bebek Oyuncaklarını Güvenle Alın

Satın almadan önce, iyi düşünüp doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Bebek ürünlerinin güvenliği

Araştırma yaparken ürünün bebeğinizin güvenliğine uygun olup olmadığını öğrenin.

 • Bebek Oyuncak kategorisinden belirli bir ürünü satın almaya karar verdiğinizde, ürünün üzerinde standartlara uygun olduğuna dair damgası olup olmadığını kontrol ediniz.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.