Satın Alma RehberiSatın Alma Rehberi

Antika Mobilya Satın Alma Rehberi

Satın alma rehberi hazırlayın.


Anahtar kelimeler:   şifonyer  |  sehpa  |  dolap  |  oturma ve yemek takımları  |  ayna

Hiçbir şey özenle seçilmiş güzel ve kullanışlı bir antika mobilya gibi evinizin havasını değiştiremez. Evinize en uygun antika mobilyaları GittiGidiyor'un Antikalar & Sanat kategorisinden bulabilirsiniz.

 • Antikaları Mobilyaları Keşfedin

 • Antikaları Mobilyaları Sahtelerinden Ayırt Edin

 • Antika Mobilya Arayın

 • Antika Mobilyaları GittiGidiyor'da Bulun

 • Antika Mobilyaları Güvenle Alın

Antika Mobilyaları Keşfedin

Antika mobilya aramadan önce, antikayı evinizde nasıl ve nerede kullanacağınıza karar verin. Evinizin dekorasyonu modern tarzda ise antika bir mobilya ya da eşya hoş durmayabilir. Öncelikle tarzınızın ne olduğunu belirlemek evinizde ne tür bir hava yaratmak istediğiniz konusunda size yardımcı olur. Bu aşamadan sonra evinizi dilediğiniz antikalarla dekore edebilirsiniz.

Sadece eski ve antika olan eşyaları değil; sandalye, dolap, konsol gibi güzel aynı zamanda ve kullanışlı antikaları tercih edin. İyi bir ustanın elinden çıkmış antika oturma ve yemek takımları alabilir, mobilya dekorasyonunuzu antika bir vitrin ya da dolap ile tamamlayabilirsiniz. Gerçek antika müdavimleri tercih etmese de evinizin havasını değiştirmek için reprodüksiyon mobilyaları da tercih edebilirsiniz.

Antika mobilyaları işlevsel hale getirin

GittiGidiyor'da evinize özel her türden antika mobilyayı; şifonyerden paravana, sallanan sandalyeden şaraplığa kadar her şeyi bulabilirsiniz.

GittiGidiyor'un Antikalar & Sanat kategorisini inceleyin. Buradaki alt kategoriler arasından aradığınız antika ürünlere ulaşabilir, kendi zevkinize özel bir koleksiyon yaratabilirsiniz. Kullanışsız gibi düşünülen antika mobilyaları işlevsel hale getirmek için işte size birkaç örnek:

Antikaları Mobilyaları Sahtelerinden Ayırt Edin

Gerçek antika meraklıları sanatsal değeri olan, iyi korunmuş antikaları samanlıkta iğne arar gibi bulur. Diğer yandan pek çok ev dekoratörü tarihi ve hakiki antika bir parça yerine daha kolay bulunabilen sahtelerini tercih etmektedir. Yapmanız gereken: size en uygun olanı akıllıca seçmektir.

Antika bir mobilyanın, gerçek tarihi bir parça mı yoksa sahte bir kopyası olup olmadığını anlamak için bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

 • Yaşını anlamak için:

  Ahşap zamanla çeker, aşınır ve geride çatlak, solgun ve pürüzlü bir görüntü bırakır. Antika aynalar ise çok ince yapıda olmalı ve hafif bir eğriliğe sahip olmalıdır.
 • Kusurlar:

  Listelenen ürünlerin fotoğraflarına baktığınızda ürünün döşeme boyutlarını tahmin etmeye çalışın, standart döşeme boyutları ürünün büyük ihtimalle modern zamana ait olduğunu gösterir.

Her zamanki gibi, bütün bunları anlayabilmek önemlidir. Herhangi bir antika mobilya ile ilgili sorunuz olursa satıcıyla görüşün. Antika mobilya ve eşya satan çoğu satıcı doğru karar verebilmeniz için size ürünü hakkında detaylı bilgiyi veya ürünün ekstra fotoğraflarını vermekten kaçınmayacaktır.

Antika Mobilya Arayın

Antikalar hakkında bilgi sahibi olmak çok yönlü araştırma isteyen bir süreçtir.

 • Değer biçin:

  Koleksiyoncuların çoğu antikalarda belirli dönemleri, stilleri tercih ederken bazıları daha seçici olabiliyor. Her iki durumda da gerçek bir antika parçaya değer biçilirken; durumu, nadir bir parça olup olmadığı ve eserin tarihi ön plana çıkmaktadır.
 • Bir uzmanın görüşünü alın:

  Unutmayın ki tecrübeli bir antikacının gözünden hiçbir şey kaçmaz.
 • Basit şeyleri dikkate alın:

  Alacağınız antika mobilyanın boyutunu dikkate alın. Kargo ücreti bu gibi durumlarda oldukça pahalı olabilir. Daha az kargo ücreti ödemek istiyorsanız kendi şehrinizdeki GittiGidiyor satıcılarıyla görüşün.

Antika Mobilyaları GittiGidiyor'da Bulun

Öncelikle ne tür bir antika satın alacağınıza karar verin, GittiGidiyor'un Antikalar & Sanat kategorisine tıklayıp burada listelenen ürünlere bir göz atın.

Kategorilerde arayın: Ana sayfanın solunda yer alan Kategoriler başlığının altında Antikalar & Sanat kategorisine tıkladığınızda karşınıza antikalarla ilgili listelenmiş ürünlerin Antika Ahşap Objeler, Antika Porselen Objeler, Antika Katalog ve Yayınları, Antika Metal Objeler, Antika Mücevher ve Takı vb. farklı alt kategorileri çıkacaktır. Bu alt kategorilerde yapılan listelemeler arasından aradığınız ürünü bulmak çok daha kolay olacaktır.

Anahtar kelimeleri kullanın: GittiGidiyor listelemeleri arasından aradığınız antika ürünü anahtar kelimeleri kullanarak arayın. Örneğin; Osmanlı Dönemi, 1950 öncesi, Cumhuriyet Dönemi vb. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve anahtar kelimeleri öğrenmek için GittiGidiyor'un Arama İpuçları linkini tıklayabilir ya da nasıl arama yapılacağını ekran görüntüleriyle anlatan videomuzu izleyebilirsiniz.

Antika Mobilyaları Güvenle Alın

Satın almadan önce, ne alacağınızı bilin ve doğru karar verin. Satıcınızı mutlaka araştırın ve GittiGidiyor'un sizi Sıfır Risk ile güvence altına aldığını unutmayın.

Ne satın aldığınızı bilin

Ürün açıklamalarını ve detaylarını dikkatlice okuyun.

 • Kargo bedeli hakkında satıcıya mesaj göndererek bilgi talep edebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgiye ulaşmak için, satıcının kullanıcı adına tıklayarak veya satıcı profilinin altında yer alan "Satıcıya soru sor" linkinden satıcıya mesaj yollayabilirsiniz.
 • GittiGidiyor'daki işlemlerinizi Bana Özel sayfasından mutlaka takip ediniz.

Satıcınızı tanıyın

Doğru ve güvenli bir alışveriş için satıcınızı kullanıcı profilinden araştırabilirsiniz.

 • Satıcının diğer kullanıcılardan aldığı puanlar ve yorumlar nasıl? Satıcı toplam kaç adet satış işlemi gerçekleştirmiştir? Olumlu puanlarının yüzdesi kaçtır?
 • Bu satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan kullanıcılar satıcı hakkında nasıl yorumlar yapmış? Yapılan yorumlarda satıcı tavsiye edilmekte midir?

Alıcı müşteri koruması

Satın alma işleminde istenmedik bir durum söz konusu olduğunda, GittiGidiyor ve Sıfır Risk devreye girer.

 • Sıfır Risk ile güvenle alın:

  Sıfır Risk sistemi, GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfettiği ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sistemi sayesinde, satın aldığınız ürünü 3 gün boyunca deneme ve risk almadan alışveriş yapma imkânına sahip olursunuz.
 • GittiGidiyor Destek Hattı:

  Size en hızlı şekilde geri dönebilmemiz için mesajınızı Destek Hattı'na yollayabilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Başa dön

Satın alma rehberi hazırlayın.